Leppa.fi Home Range Competition III voor

Soome laskespordi üks vedureid Marko Leppä korraldas piirangutega pärjatud ajal virtuaalse kodutiiru võistluse kolmanda vooru. Kui esimene kord osales veidi üle 50 laskuri, märtsikuus juba 111, siis nüüd oli 25. aprillil ühel ajal tulejoonel viiest riigist 191 laskurit. Elva tiiru panus oli 12 osalejat Valga, Ülenurme ja Elva klubi laskurite näol.

PERSOON: Siim-Christian Reppo Sirel

Siim-Christian alustas laskespordiga 2010. aasta sügisel, kui oli just Tartusse kolinud ja igavuse peletamiseks uut hobi otsis. Siim-Christiani vanaisa Andrei Reppo kasvas Elvas üles ja tegeles samuti laskespordiga, tulles koguni 8 korda Eesti meistriks aastatel 1982 - 1988. Just vanaisa jälgedes käimine tundus Siim-Christianile loogilise valikuna.

Elva laskurid valmistuvad Euroopa meistrivõistlusteks

Horvaatia linnas Osijekis toimuvad 20.05 - 06.06. Euroopa meistrivõistlused. Kuna talvel jäid ära Euroopa õhkrelvade meistrivõistlused Soomes, siis lisati need alad suvise EM-i kavasse ja seepärast võib seda kaks ja pool nädalat kestvat võistlust nimetada suureks kõigi alade Euroopa meistrivõistlusteks. Nii nagu iga nelja aasta tagant toimuval MM-il on ka siin programmis kõik harjutused 10 kuni 300 m distantsidel. Eesti koondis sõidab Horvaatiasse 30 sportlasega. Nendest Elva Laskespordiklubi esindajaid on 7.

Uued reeglid laskespordis - Head 1.aprilli!

ISSF kehtestas uued reeglid laskespordis alates 01.04.2021, et muuta laskesporti atraktiivsemaks.
 
Olulisemateks muudatusteks on:

* Püssilaskuritele tuleb 3x40 lasku standardharjutuses juurde neljas asend - selili asend. Harjutuse uueks nimetuseks on 4x40. 

* Püstolilaskurite tulemused vajavad veidi järgi aitamist, mistõttu peavad nüüd püstolilaskurid kasutama juba püssilaskuritele väga tuttavat laskurite riietust, et jalavärinatest vabaneda.

* Liikuva märgi harjutustes aga hakkab märk senisest liikuma topeltkiirusel ja ülevalt alla.

Arhiiv