Kommenteeri

Treenerikutse 5. taseme saavutanud Marianne Tavits: minu sihiks on mõne oma õpilase viimine rahvusvahelisse tippu

Spordiklubide, eriti väikelinnade klubide treenerite roll on väga mitmekülgne. Treener peab olema nagu Hunt Kriimsilm - oskama lahendada erinevaid olukordi, olema suurepärane suhtleja, asjaajaja, aga vahel ka lihtsalt väga hea autojuht. Heal treeneril peaks olema ka soov ennast üha rohkem arendada ja tahe õppida uusi asju. Just sel põhjusel sooviski Elva Laskespordiklubi treener Marianne Tavits oma treenerikutse taset tõsta.

Kui Marianne umbes neli aastat tagasi Elva Laskespordiklubis treeneri ametit pidama hakkas, teadis ta kohe, et ei taha jääda vaid abitreeneriks ning seadis oma sihiks vähemalt 5. taseme, mille nüüd 2023. aastal edukalt ka saavutas. "Mulle meeldib teha asju nii hästi kui võimalik nagu sportlastele omane on", kommenteeris oma sihipärast tegevust Marianne ise ja usub, et selleks tuleb ennast ka pidevalt arendada ja tahta õppida uusi asju. 


Marianne juhindub oma treeneritöös põhimõttest, et treeningud peavad olema põnevad, väljakutseid pakkuvad ja alati miskit uut õpetavad. "Laskmistrenn ei pea olema alati lihtsalt märki laskmine," ütleb Marianne ja toob näite, kuidas tema noortele treeninguid veelgi põnevamaks muudab: "Läbi laskmise saab vabalt mängida näiteks bingot või lasta jõulukuuse kujutist, et kuusele ka ehted külge saaksid". 

Kui uurida tema kui treeneri eesmärke, siis ei kõhkle ta kui ütleb, et soovib mõne oma õpilase viia rahvusvahelisse tippu. Täna on tema treenitavate seast sellel teekonnal noor püssilaskur Kristina Mölder. 

Elva Laskespordiklubi on väga uhke, et meil on selline pühendunud ja sihikindel treener nagu seda on Marianne. Ta on suurepärane näide sellest, et treeneritel on alati võimalus jätkata kasvamist, arenemist ja õppimist ning püstitada üha uusi eesmärke! Lisaks treenerile ja sportlasele, on Marianne ka aktiivne kaitseliitlane, Elva Laskespordiklubi juhatuse liige ning 2023. aastast ka Eesti Laskurliidu juhatuse liige. 

Elva Laskespordiklubi vanemtreener Karl Kontor ja treener Marianne Tavits.

"Marianne on õnnistus Elva laskmisele. Juba tema sportlikud saavutused ja suhtumine treeningutesse on tohutult rõõmu pakkunud. Kõige suurem kivi langes minu südamelt, kui ta otsustas treeneriks hakata. See tähendab, et järjepidevus ei katke ka peale mind. Nüüd teda kõrvalt vaadates näen, et treenerina räägib ta sama juttu, mida mina ja Ave Nigul oleme talle kunagi ette söötnud, kuid samas teeb ta seda omal võluval moel ja enda tarkust lisades. Talle tuleb kasuks mõlemas rollis vaheldumisi olemine, sest nii saab ta teooriat kahtepidi praktikas kontrollida. Lisaks sellele tuleb temalt hindamatu panus klubi ja laskespordi propageerimisele klubi juhatuse liikmena ja kaitseliitlasena.

- Karl Kontor, Elva Laskespordiklubi asutaja ja vanemtreener

Lisa kommentaar

Email again: