Kommenteeri

Jaan Niinep 10.10.1933 - 07.01.2020

Peale Elva Laskespordibaasi valmimist asus seal 1966. aastal esimese lasketreenerina kohalikele noortele laskespordi pisikut levitama tollel ajal veel ise vabariigi püssilaskurite paremikku kuuluv  Jaan Niinep.

Tema karismaatiline isik ja andekad õpilased moodustasid tervikliku võistkonna, mis arenes kiiresti ja tõusis Eesti noorte laskmise tippu. Medaleid ja rekordeid tuli vabariiklikelt ning üleliidulistelt võistlustelt.

Jaani treeneritöö kestis Elvas vaid 7 aastat, kuid see seeme, mille ta idanema pani, kannab vilju tänapäevani. Laskespordikeskus ja algul spordikooli osakond ning nüüd laskespordiklubi on tegutsenud juba üle poole sajandi, pakkudes paljudele inimestel laskespordiga tegelemise võimalusi.

Tema andekaima õpilase Heli Rassi mälestusvõistlust on peetud pausideta 47 aastat järjest. Legendaarse treeneri teistest õpilastest on paljud jäänud spordi juurde laskurite ja treeneritena või olnud edukad mõnel muul elualal.

Kõige selle eest jääme 7. jaanuaril lahkunud Jaan Niinepit tänutundega meenutama. Viimast austust alati sirge selja, valju hääle ja kindlate põhimõtetega ausameelsele mehele saab avaldada 19. jaanuaril kell 12.00 Raadi kalmistu kabelis algaval leinatalitlusel.


Lisa kommentaar

Email again: