Kommenteeri

Maailmameistreid meenutades

Kaarel Kübar, Ernst Rull, Alfred Kukk ja Elmar Kivistik olid need mitmekordsed maailmameistrid, kes sõjaeelsetel aastatel Eesti laskespordile kuulsust tõid ja kelle mälestuseks juba aastaid juunikuises Elva tiirus vägevaid karikaid välja jagatakse. 
Kuna neljast karikast kolm läks naistele, siis võib arvata, et neid jagatakse ilusate silmade eest, kuid tegelikult peab ikkagi hästi kümneid tabama ja see ei tule meestel nii hästi välja. 
Põhiharjutuses lasid parimad tulemused 1151 silma Narva noored tüdrukud Anastassia Bobõleva ja Katrin Smirnova ning kaheksa finalisti hulka pääses üldse ainult kaks meest - Meelis Kiisk ja Andrei Mihhailov. Finaalis nad naiste väele vastu ei saanud ning poodiumile tõusid võitjana Katrin Smirnova, teisena Anžela Voronova ja kolmandana meie Tuuli Kübarsepp.
Järgmisel päeval tulid tulejoonele naised püstolilaskurid, kus nappi osalejate hulka aitasid suurendada samal ajal Elvas treeninglaagris viiminud Läti laskurid.  Seekord sai nendest finaali siiski vaid Anita Krieke-Jermacane, kes lõpuks sai teise koha. Kõige rohkem valgeid roose sai finaalis pikast reisist kosunud Kristina Kiisk, kes koos perega pöördus äsja tagasi kodumaale Ameerika Ühendriikidest. Finaali kolmas koht kuulus põhiharjutuses 568 silmaga parimat tulemust näidanud Veera Rumjantsevale. 
Isikliku rekordiga 541 silma kuuendana finaali pääsenud ainuke Elva laskur Anni Irs pidi tihedas konkurentsis leppima kaheksanda kohaga.
Mõlema võistluse tulemused on tulemuste lehel
Anita Krieke-Jermacane, Kristina Kiisk ja Veera Rumjantseva valgete roosidega

Lisa kommentaar

Email again: