Kommenteeri

Heli Rassi 46.memoriaal

Heli Rassi mälestusvõistlusele 4 riigist kogunenud 200 laskurit tegid 3 päeva jooksul üle 400 stardi, kulutasid ligi 6 000 märklehte ja 25 000 padrunit.

Võib arvata, et suurem osa nendest laskudest tabasid kümmet, sest protokollist vaatavad vastu kõrge tasemega tulemused. Hea meel on, et hooaja avavõistluseks olid hästi valmis ka Elva laskurid. Koju jäeti kaks esimest ja teist ning kolm kolmandat kohta.

Reijo Virolainen võitis täiskaliibrilise püstoli harjutuse 574 silmaga, võttes esikoha sama summa lasknud ja võistluse kaks esimest püstoli harjutust võitnud Soome esilaskuri Teemu Lahti käest tänu enamale sisekümnete arvule. Standardpüstoli harjutuses jäi Reijo Teemule 2 silmaga alla ning oli teine.

Teise esikoha tõi Elvale „Jooksva metssea“ segajooksude harjutuses Henri Pikk 373 silmaga. 30+30 lasku harjutuses läks võit Läti ainukesele liikuva märgi laskurile Agnis Dombrovicsile, kes hulga aastate järel võttis taas püssi kätte ja lasi 552 silma. Eestlastest oli parim Jaanus Mugu 550 silmaga ning Henri Pikk jäi seekord neljandaks 541 silmaga. Nendes harjutustes võistlesid esmakordselt ka kaks naislaskurit ja kes ei jäänud sugugi vaid viimastele kohtadele.

Kõige tihedam oli konkurents naiste püssiharjutustes, kus kahe väikepüssi distsipliini kokkuvõttes mängitakse välja ka üks kahest võistluse peaauhinnast. Lamades harjutuses olid teistest peajagu üle Karina Kotkas Pärnumaa Kaitseliidust ja meie Tuuli Kübarsepp. Seekord läks võit 0,4 silmaga Karinale. Tulemused olid vastavalt 617,6 ja 617,2 silma. Kolmanda koha võitis Svetlana Doledutko Männiku klubist 612,8 silmaga.

Esmakordselt naiste programmi lülitatud 3x40 lasku standardis sai põhiharjutuses parima tulemuse Karina Kotkas 1144 silma. Ljudmilla Kortšagina lasi 1140 ja Tuuli 1135 silma. Sellega oli rändkarika võitja selgunud, kuid harjutuse paremusjärjestus tehti selgeks finaalis. Selle võitis Kortšagina 0,4 silmase eduga Kotkase ees. Tuuli jäi neljandaks, sest kolmanda koha näpsas tema eest Lätit esindav Riiga õppima tulnud Itaalia juunioride koondise liige Andrea Oseguera Riojas. Samale neiule jäi Tuuli alla ka õhupüssi harjutuses, kus nad jagasid teist ja kolmandat kohta. Võidu võttis seal taas Kortšagina 409,3 silmaga.

Meeste lamades harjutuses näitas üle hulga aja oma tegelikke võimeid suurema osa ajast arstiõpingutele pühenduv Siim-Christian Reppo-Sirel. Esimest aastat täiskasvanute hulgas võisteldes tuli talle 613,2 silmaga kolmas koht. Klass omaette oli narvalane Andrei Mihhailov 620,0 silmaga, teiseks tuli Lauri Erm Kaiu klubist 614,7 silmaga. Siimule järgnesid Leedu vanameister Rimvydas Specius ja Eesti eelmise aasta meister Marko Aigro Ülenurmelt.

Naisjuunioride 3x20 lasku väikepüssi standardis lasid hästi meie neiud Karita Ers ja Marleen Riisaar. Karita kordas oma kahe aasta tagust Euroopa meistrivõistluste tulemust 559 silma, kuid pidi leppima siiski neljanda kohaga, kuna Marleen uuendas oma isiklikku rekordit üle 20 silma ning võttis ise 562 silmaga viimase poodiumikoha. Kaks esimest olid 569 silmaga Marjana-Kristiina Meronen Kaiust ja 567 silmaga Dženeta Evardsone Lätist. Marjana tuli kahekordseks võitjaks, olles parim ka neidude lamades harjutuses 612,6 silmaga.

Teise peaauhinna ja rändkarika pidime seekord saatma Lätti, sest Lauris Strautmanis Tukumsist ületas vabapüstoli harjutuses 555 silmaga suurmeistri normi. Siin läks ka teine koht lõunanaabritele, sest Igors Aleksanrovs lasi 544 silma. Eesti parim oli kolmandana Raul Erk Männikult 534 silmaga. Reijo oli 532 silmaga viies.

Veel ühe viienda koha sai Reijo olümpia kiirlaskmises, kus võidu võttis Peeter Oleski puudumisel Fred Raukas, kes edestas finaalis Teemu Lahtit 4 tabamusega. Nii et kuigi soomlane oli võistluse edukaim laskur, korjates neljas harjutuses kaks esikohta ja kaks teist kohta, pidi ta parima tulemuse auhinna loovutama vaid ühes harjutuses osalenud mullusele Euroopa meistrivõistluste hõbemedali mehele Strautmanisele.

Tulemused on lõplikud, sest osavõtjatelt proteste ei tulnud. Hoopis tänati hea võistluse korralduse ja suurepäraste tingimuste eest. Selle tänu peame siinkohal edastama meie tublidele koostööpartneritele ja toetajatele, ilma kelle abita poleks aastate jooksul saavutatud taset võimalik hoida.

Aitäh, Tehvandi Spordikeskus, Elva Vallavalitsus, Tartumaa Spordiliit, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Coop Elva, Saint- Gobain Glass Estonia SE, MTÜ Estasport (laskur.ee), Trapper OÜ, Restoran Waksal OÜ.