Kommenteeri

Veebruari tipphetked

Lühike veebruar on küll veel pooleli, kuid õhkrelvahooaja haripunkt on Eesti meistrivõistlustega möödas ja nii võib kuu kokkuvõtte juba ära teha.
Laskurite tähelepanu ja tegevus koondus kahel järjestikusel nädalal Männikule. Esmalt peeti seal Audentese Karikavõistluse finaal, kuhu lisaks sarja läbinud püstoli ja liikuva märgi laskuritele kutsuti ka püssilaskurid osalema. Põhiliselt Nemo Taburi ja Peeter Oleski poolt juhitud korraldustoimkond oli tiiru eeskujulikult ette valmistanud ja võistlus kulges ladusalt.
Laskurid omalt poolt vastasid rohke osavõtu ja kõrgeklassiliste tulemustega. Nii püstitasid naispüssilaskurid ridamisi Eesti rekordeid. Kõigepealt lasi põhiharjutuses Valeria Koljuhhina nimel oleva kehtiva rekordi üle tema võistkonnakaaslane Narvast Anastassia Bobõleva, saades tulemuseks 622,7 silma. Veerand tundi hiljem lõpetanud Koljuhhina aga võttis rekordi kohe tagasi 625,8 silmaga. Finaalis oli aga taas Bobõleva kord peale jääda, sest esikoha võitis ta 248,0 silmaga, mis on uus finaali juunioride rekord. Kolmandaks jäänud Koljuhhinast oli parem ka kolmas Narva tüdruk Katrin Smirnova.
Põhiharjutuses püstitasid isiklikud rekordid ka neli Elva neiut. Neist parimana jõudis Ele Loot 611,1 silmaga ka esimesse finaali, kust ta küll 8 kohaga esimesena välja pudenes. See-eest aga napilt 609,8 silmaga teise finaali jäänud Tuuli Kübarsepp võitis selle ja sai kokkuvõttes 9.koha. Põhivõistlusel 604,4 ja 604,3 silmaga viimastena teise finaali pääsenud Marianne Tavits ja Marleen Riisaar said seal vastavalt 4. ja 6. koha.
Meeste püstolilaskmise finaalis jäid kahekesi võitjat selgitama vanad rivaalid Peeter Olesk ja Reijo Virolainen ning 3,5 silmaga jäi seekord peale Kaitsejõudude Spordiklubi esindaja Olesk.
Liikuva märgi laskuritest võitis A-finaali Hellar Sile Männiku klubist ja B-finaali Hillar Loot Elvast.
Läks mööda kuus päeva ja HiIllar Loot pidi sama poodiumi kõrgeimale astmele ronima teist korda, kuid seekord juba Eesti meistrina, sest meistrivõistluste esimese harjutusena lõppenud liikuva märgi mix harjutuse võidusumma 348 silma oli 11 võrra rohkem, kui hõbemedalimehel Jaanus Mugul.
Võistluse lõppedes selgus, et see jäigi meie võistlejatele ainukeseks medaliks. Meeste õhupüstoli finaalis juhtis Reijo Virolainen võistlust kuni 18. lasuni, kuid siis sai võiduhirm ka temasugusest kogenud finaalilaskjast jagu ning kümneid enam ei tulnud ja kolm selleks ajaks tihedalt koos püsinud konkurenti läksid mööda. Viimase lasuga võttis Eesti meistritiitli Peeter Olesk, möödudes 0,5 silmaga tippsporti naasnud Männiku laskurist Erik Amannist. Traditsiooniliselt võttis kolmanda koha Raul Erk.
Kuigi Elva püssilaskurid naiste konkurentsis osalesid viiekesi, siis siin oli raske vastu saada Narva naiste ülemvõimule. Finaali said meilt Ele Loot 610,0 silmaga ja taas isikliku rekordi teinud Marianne Tavits 606,5 silmaga.  Veidi jäi sellest puudu Marleen Riisaarel, kes sai 601,6 silmaga 12. koha Võistlus ebaõnnestus Tuuli Kübarsepal, kes ei jõudnud kohaneda uute sihtimisseadmetega. Asenduslaskurina ja kõige nooremana lõppvõistlusele jõudnud Kristina Mölder lasi oma võimete kohaselt ja sai hindamatu kogemuse juba teisel treeninguaastal Eesti meistrivõistlustel osaledes.
Meeste püssiharjutuses oli meil vaid üks esindaja 20 hulgas, kuid Marek Tamm seekord finaali tasemeni eri jõudnud ja piirdus 16.kohaga. Eesti meistriks tuli Meelis Kiisk Järvamaalt.
Naiste püstoliharjutuses tegi Anni Irs 549 silmaga uue isikliku rekordi ja jäi sellega 12. kohale. Finaali viis viis silma parem tulemus. Seal oli kindlaima käe ja tugevama närviga Triin Kuusik Haapsalust.
Numbrite rägastikus saab orienteeruda, kui vaada ringi tulemuste protokollis.