Kommenteeri

Euroopa MV Györis

Euroopa õhkrelvade meistrivõistlused peeti kahe aasta tagant jälle samas kohas - Ungari linnas Györis. Kui toona läks Reijo sinna olümpiamängude piletit jahtima, siis seekord veel Tokyo  kohti ei jagatud.
Küll aga peeti samas kuni 18 aastaste noorte kvalfikatsiooni võistlus, kus kolm paremat said õiguse osaleda selle aasta sügisel Buenos Aireses toimuval noorte olümpial. Sigrit Juhkam oli sellele päris lähedal. Peale põhiharjutust  hõivas ta just kolmanda koha, kuid finaalis pidi kolmandana välja kukkudes leppima kuuenda kohaga.
Järgnevatel päevadel meie laskuritel enam nii kõrgesse konkurentsi asja ei olnud. Parima tulemuse tegigi Reijo eelviimasel võistluspäeval, kui saavutas meeste õhupüstoli harjutuses 570 silmaga 35. koha. Kusjuures peale esimest 99 silmast seeriat oli ta liidrikohal. Ka teine seeria, mis oli 96 silma, lubas jätkata kõrges konkurentsis, kuid siis tekkinud pingelanguse foonil ei tahtnud kolmanda seeria kuulid enam kümmet üles leida ja nii sai kolmada seeria summaks vaid 92 silma. Harjutuse teises pooles tuli 9 ja 10 võrdselt, kuid lipsas sisse ka kaks kaheksat, esimene 45. ja teine eelviimasel 59. lasul. 
Kui võrrelda eelmiste Euroopa meistrivõistlustega, siis on Reijo esinenud tõusvas joones. 2016. aastal sealsamas Györis oli tulemuseks 556 ja 76. koht ja eelmisel aastal  Mariboris andis 566 silma 58. koha. Finaali koht jäi sel korral 9 silma kaugusel, kuid finaalis Euroopa rekordiga 241,6 silma võitnud türklane Yusuf Dikec lasi seal 0,1 silma vähem, kui Reijo Eesti meistrivõistluste finaalis Eesti rekordit püstitades.
Lõplikud tulemused on protokollisLisa kommentaar

Email again: