Kommenteeri

Tuulilt tubli tulemus ka standardis

Maailmameistrivõistluste teise alana oli Tuulil kavas 3x40 lasku väikepüssi standard.
Nagu lamades harjutuses, tuli ka siin esmalt läbida eelvõistluse voor, kust järgmiseks päevaks  pääsesid medalitele laskma 60 paremat naist. Tuuli lasi seekord esimeses vahetuses esimesel kohal. 
Põlvelt asend, mis tal on viimasel ajal stabiilselt head olnud, algas kenasti. Kaks esimest seeriat olid mõlemad 97 silma. Teine pool aga nii hästi ei õnnestunud ning 94 ja 92 silma tegid asendi summaks 380. Seejuures kuus viimast lasku olid üheksad ühes kohas.
Lamades esimene seeria oli veidi ebakindel ja tulemuseks 96 silma, kuid järgmised kolm olid kõik 98 silma väärt ja asendi kogutulemus 390.
Püsti oli üks nõrkusehetk esimeses seerias, kui üksteise järel lipsasid sisse 7 ja 8 silmased lasud ning teine viimases seerias, kui kümmet ei tulnud 7 lasu jooksul. Kuid kogusummaks saadud 374 silma, mis koosnes seeriatest 92,96,95 ja 91, on Tuuli viimase aja tavapärane tulemus. Ka kogusumma 1144 jääb vaid 7 silmaga maha äsja püstitatud isiklikust rekordist ning annab tunnistust tema heast tasemest, kust naljalt allapoole ei kuku.
Muidugi maailma mastaabis see tase veel tegijate hulka ei viinud. Oma vahetuses tuli leppida 49. ja kokkuvõttes 80. kohaga. Lõppvõistlusele pääsemiseks oleks vaja olnud lasta 10 silma rohkem. Hea õnnestumise ja üksikute mõõnahetkede vältimis korral on see talle praegugi jõukohane. Lõppvõistlusel finaali viinud 1170 silmani jõudmiseks tuleb veel kõvasti tööd teha, kuid Tuuli võimeid teades on see paari aastaga kindlasti saavutatav. 
Kõige tähtsam, et Tuuli suutis aasta tähtsaimal võistlusel oma võimetekohased tulemused ära  teha, tulles toime suurvõistliuse pingega. Saadud kogemused ning suurenenud eneseusk annavad kindlasti tugeva aluse edaspidiseks arenguks.
Protokoll on Tuuli vahetuse kohta. Kõik MM tulemused on leitavad ISSF kodulehelt 
https://www.issf-sports.org/

Lisa kommentaar

Email again: