Kommenteeri

Eesti B-klassi meistrivõistlused

Põlvas jagati selle aasta viimaseid individuaalseid Eesti meistrimedaleid kuni 16 aastate laskurite vahel. Elva noored võitsid seekord endale kaks kulda ja kaks pronksi. 
Lamades harjutuses osales Elvast 11 laskurit. Kõik viis tüdrukut lasid üle vähemalt teise järgu normi ja mahtusid esikümnesse. Suurepärase tulemusega 310,4 tuli Eesti meistriks Marleen Riisaar, kusjuures tema suurim konkurent Anastassia Olewicz Narvast lasi ka hästi ja kaotas Marleenile kuldmedali vaid 0,1 silmaga. Kindlalt võttis pronksmedali meie Nathalie Lessing 305,1 silmaga. Isikliku rekordi püstitanud Kristina Mölder oli 301,6 silmaga viies.
Poiste samas harjutuses oli tase madalam ja ainult võitja Kalev Kivioja Männikult sai napilt 300 silma täis. Meie poistest oli tublim alles sügisel treeningutega liitunud Mihkel Villem Kõps, kes tuli oma esimesel võistlusel 293,6 silmaga viiendaks. 
Samal õhtul peetud õhupüssi võistluses tuli Marleen 396,1 silmaga kolmandaks. Olewich sai esikoha suurmeistri normi ületava 418,0 silmaga ja hõbemedal läks Kaiu neiule Susanna Sulele 405,2 silmaga. Tublisti parandas oma isiklikku rekordit ka Nathalie Lessing, kes sai 363,4 silmaga kuuenda koha.
Poistest on omavanuste liidriks kerkinud Ülenurme noormees Manfred Kukk, kes sai kuldmedali 393,5 silmaga. Meie parim oli jälle Mihkel Villem, kes täitis nagu lamades harjutuseski III järgu normi, seekord 354,6 silmaga ning oli kaheksas.
Pühapäeval lasid püssilaskurid kolme asendi standard harjutust. Taas tegi suuepärase võistluse Marleen, kes rahulikult ja kindlakäeliselt kasutas ära kogu laskmiseks antud aja ning sai isikliku rekordi 284 silmaga oma teise kuldmedali. Põlvelt oli Marleeni seeria 93, lamades 99 ja püsti 92 silma. Olewicz jäi kokkuvõttes maha 3 silmaga. Kolmas koht läks Susanna Sulele 274 silmaga. Kristina Mölder pidi leppima tema järel neljanda kohaga, lastes seekord 265 silma.
Kõik tulemused on leitavad võistluse protokollist

Lisa kommentaar

Email again: