Kommenteeri

43. korda Põlva Karikavõistlusel

Traditsiooni pikkuselt teine võistlus Eestis peale Heli Rassi memoriaali on Põlva Karikavõistlus, mida sel aastal peeti 43. korda.
Selle pika ajaloo jooksul on elvalased naabritelt ikka mõne karika endale näpanud. Eelmisel nädalavahetusel tegi selle jälle teoks Reijo Virolainen meeste õhupüstoli harjutuses, võites konkurente kindlalt. Tema võidutulemus oli 576 silma ja edu teise koha saanud Stanislav Boldõrevi ees tervelt ühe lasu jagu ehk 10 silma. Kolmandaks jäi Peeter Olesk, kellelt kodutiirus oodati esikohta olümpiakiirlaskmises. Ta lasigi hea tulemuse 575 silma, kuid Männiku klubi laskur Nemo Tabur oli veelgi osavam, saades kokku suurmeistri normi ja Eesti rekordit ületava 580 silma. Reijo jäi küll kahest esimesest tublisti maha, kuid tuli ikkagi laenatud püstoliga lastes 541 silmaga kolmandaks.

Männiku klubist tuli ka teine selle võistluse suurmeistri normi ületaja. Ljudmilla Kortšagina lasi lamadesharjutuses neli 100 silmalist seeriat ja võitis 596 silmaga esikoha meie Tuuli Kübarsepa ees, kellel kolmada seeria 94 silma ei lubanud seekord rohkem kui 589 silma kokku saada. Ele Loot oli 577 silmaga kaheksas. Õhupüssi harjutuses võttis karikavõidu Anžela Voronova 390 silmaga. Meie tüdrukud lasid üsna võrdselt: 7. Tuuli 380, 9. Marianne 378, 11. Maarja 377 ja 13. Marleen 376 silma.

Meeste 3x40 lasku standardis võitis tasavägises võistluses 1138 silmaga esikoha Põlva klubi kasvandik Andres Hunt, kes sama karika võitis esimest korda 1993. aastal. Teiseks jäi ühe vähemsilmaga Andrei Mihhailov Narvast ja kolmandaks Ain Muru Männikult, kaotades võitjale kolm silma. Meie parimana oli Lennart Pruuli 1125 silmaga neljas. Ka lamades harjutuses jäi tal üks silm medalist puudu, kui 586 silma andis viienda koha. Võitis Andrei Mihhailov 592 silmaga.
Oma esimesele medalivõidule oli lähedal alles elu teisel võistlusel osalenud Anni Irs naiste õhupüstoli harjutuses. Isiklik rekord 355 silma jättis ta seekord neljandaks. Karika viis Narva Veera Rumjantseva 374 silmaga.
Liikuva märgi laskuritest oli meie parimana Hillar Loot 495 silmaga viies, esimeseks lasi ennast Männiku sportlane Jaanus Mugu 531 silmaga.