Kommenteeri

INTERVJUU | Oma viimast juuniorklassi sportrelva hooaega alustav Marleen Riisaar: Olen võimeline veelgi rohkemaks!

Ühel ilusal reedesel päeval, mil Marleen oli taas Põlva lasketiirus treenimas oma põhiala, sportpüssist laskmist, istusime temaga hetkeks tulejoonele mattidele maha, et vaadata tagasi möödunud hooajale ja uurida, mis mõtetega ta läheb vastu oma viimasele juuniorklassi tulirelva hooajale.


Räägi natuke, kuidas sa ise tunned, kuidas sul läks eelmine tulirelvahooaeg 2023. aastal? Kas leidsid midagi, mille kallal hakkasid rohkem tööd tegema?

Eelmine tulirelvahooaeg ei läinud nii hästi kui olin plaaninud. Valukohaks oli kindlasti mul põlvelt asend. Tundsin, et see polnud enam nii stabiilne kui varasematel aastatel. Lisaks hakkas tunduma, et ka lamades asend ei ole enam päris see, mis ma tahaksin. Kuigi tegelesin kõige rohkem oma põlvelt asendiga, siis päris korda seda ei saanudki. 

Millega selle aasta alguses tegelenud oled ja kuidas tulirelvahooajaks ettevalmistused kulgenud on?

Jaanuaris keskendusin veel õhupüssile, et valmistuda juunioride ja täiskasvanute meistrivõistlusteks. Peale neid võistlusi sai minu jaoks õhupüssi hooaeg läbi ning alustasin sportlrelva hooaja ettevalmistustega. Kuna Elvas pole koolimaja remondi tõttu talvisel ajal võimalust sportrelva treenida, olen käinud treenimas Põlva lasketiirus ja keskendunud peamiselt põlvelt asendile. Nüüd sain ka uued riided, millega tuleb harjuda.

Mis on su selle hooaja peamine eesmärk? Milliste mõtetega lähed uuele hooajale vastu?

Kindlasti tahan saada enne esimesi võistluseid oma asendid korda. Peamiseks eesmärgiks on teha tiitlivõistlustel tugevad ja konkurentsivõimelised sooritused. Kuna eelmine hooaeg ei läinud väga hästi, siis sel hooajal on mul ootused enda jaoks palju suuremad. Tean, et olen võimeline rohkemaks, kui siiani endast välja pigistanud olen.

Kuidas oled suutnud leida tasakaalu oma ülikooliõpingute, võistluste, treeningute ja eraelu vahel?

Tasakaal nende kõige vahel on kohati üsna raske leida, kuna õpin Tallinnas, treenin Elvas ja võistlused toimuvad üle Eesti ja ka välismaal. Seetõttu jääb mul treeninguteks palju vähem aega kui seda südames sooviksin. Võistluste ja ülikooli vahel pole seni probleeme tekkinud. Välisvõistlustel, kus pean viibima vahel ka ülikooli õpingute arvelt, olen alati saanud asju distantsilt teha. Õppejõud on mõistvad ja tulevad mulle vastu, kui vahel tuleb kontrolltöid teha teistest mõnevõrra muul ajal, sest õigel ajal tuleb MM'i tulejoonel näiteks võistelda.  

Tulid selle aasta esimestel kuudel Eesti juunioride klassi meistriks oma kõrvalalal õhupüssist laskmises. Mida see võit sulle endale tähendab? 

Ma ei oska seda kirjeldada, aga see võit oli mulle väga tähtis. Olin juba võistlustele saabudes rohkem ärevil kui tavaliselt. Mõtlesin kohe, et mul peab hästi minema, kuna see on mul viimane võimalus õhupüssi harjutuses juunioride meistriks tulla ning vähemaga poleks ma rahule jäänud. Lisaks kripeldas see, et oma viimastel Eesti noorte meistrivõistlustel olin saanud teise koha, kuigi ka seal oli mul sama eesmärk - võita meistritiitel. 

Kas selline saavutus annab motivatsiooni ja hoogu juurde uueks hooajaks?

Juunioride esikoht oli pigem nagu ilus lõpp õhupüssis selles vanuseklassis ning nüüd saan mõnevõrra rahulikuma südamega sportrelva hooajale keskenduda. Muidugi andis võit ka motivatsiooni juurde, sest tean, et minust on tugevamaid juuniorklassi sportlasi. Ma suutsin neid lihtsalt sel konkreetsel päeval ja sel konkreetsel võistlusel võita. 

Marleen Riisaar Eesti juunioride meister õhupüssist laskmises!


Marleen Riisaar on parim Elva Laskespordiklubi juuniorsportlane, kelle edusse usuvad paljud. Ta on laskespordiga tegelenud juba üle 10 aasta. Oma senise sportlaskarjääri jooksul on ta tulnud 12 korda erinevate vanuseklasside Eesti meistriks. Ta näeb vaeva, et jõuda järjest kaugemale ja kõrgemale ning saavutada omale seatud eesmärgid. Tal on suur kirg laskespordi vastu ning suur võidutahe. Tema iseloomustamisel tuuakse tihti esile tema tugevaid närve, mis teda otsustavatel hetkedel kunagi alt ei vea. Tänu oma kõrgetele saavutustele on Marleen ka Team Estonia noorsportlane. 

Kui sinul, kes sa seda intervjuud Marleeniga loed, on sama suur kirg ja tahtmine toetada noori sportlasi nende unistuste täitumisel, kui on Marleenil soov jõuda laskespordimaailma tippu, ja sa soovid just aidata Marleenil oma eesmärke saavutada, siis otsime alati klubile toetajaid!

Kui soovid olla üks nende seast, kes annab klubile või mõne konkreetse sportlase saavutustele hoogu juurde, siis rõõmuga räägiksime sinuga toetusvõimalustest lähemalt.

Lisainfot leiab meie kodulehelt!

Lisa kommentaar

Email again: