Kommenteeri

Elva tüdrukud esindasid kodumaad Juunioride MM-il Peruus

Peruu pealinna Limasse kogunes perioodil 27.09.-10.10. laskespordi maailma juunioride paremik. Viieliikmelisse Eesti koondisesse kuulus ka kaks igapäevaselt Elva Laskespordiklubis treenivat püssilaskurit - Marleen Riisaar ja Marianne Tavits. Lisaks meie tüdrukutele olid Eesti koondises ka kolm Narva Laskespordiklubi laskurit - püstolilaskur Aleksandra Moissejeva ja kaks püssilaskurit Katrin Smirnova ja Anastassia Olewicz.

Marianne ja Marleen (Foto: Andy Cruz Maza)
Maailmameistrivõistlustel võtsid meie tüdrukud ülejäänud maailmaga mõõtu kokku kolmes harjutuses. 60 lasku lamades harjutuses, 3x40 lasku standardharjutuses ja Marleen lisaks ka võistkondlikus standardharjutuses koos Katrini ja Anastassiaga.

Esimeses stardis, lamades harjutuses, võitis parima eestlasena Katrin Smirnova 6.koha 618,9 silmaga, meie Marleen sai tubli 18.koha 614,6 silmaga, Anastassia Olewicz 27.koha 612,0 silmaga ja meie Marianne 608,6 silmaga 34.koha.

Marianne Tavits lamades harjutuse tulejoonel
  
Marleen Riisaar lamades harjutuse tulejoonel

Individuaalne standardharjutus oli juba ülejärgmisel päeval. Siin seadis Marianne endale eesmärgiks lasta tulemuseks üle 1150 silma, mis tagantjärele protokolli vaadates oleks viinud ta parima 30 laskuri hulka. Paraku viimase, püsti asendi ajal igasse ilmakaarde keerutanud tuul mattis selle mõtte kiiresti. Lõplikuks tulemuseks 1145 silma ja 37. koht. Ookeaniäärsele linnale vastavalt, oli Limas tuulevaikset aega väga vähe ning seetõttu tuuline ebaõnn saatis standardharjutuses ka Marleeni, kes tuli 1107 silmaga 47.kohale. Parim eestlane oli taas Katrin Smirnova, kes lasi 1163 silmaga ennast 12. kohale. Ühtlasi on see tulemus ka uus Eesti naisjuunioride rekord! Anastassia Olewicz tuli 1153 silmaga 26. kohale.

Marianne Tavits standardharjutuse tulejoonel

 Sel korral oli Elva tüdrukutel ka väga palju iseseisvat tegutsemist, sest treener Karl Kontor jälgis laskmist ja tulemusi 12 000 kilomeetri kauguselt Eestist. Omapoolsed tähelepanekud ja soovitused edastas ta võistluste perioodil tüdrukutele läbi meilide, kirjade ja kõnede. Nii analüüsiti koos kõik võistluse käigus tekkinud probleemid läbi ning leiti ühiselt lahendused. Kriitiline hetk oli siis, kui peale Marleeni ebaõnnestunud standardit tuli Narva treener ettepanekuga Marleen võistkonnas Marianne vastu välja vahetada. Kuid ei Karlil ega Mariannel, kes selle harjutuse ajal oli pealtvaataja ja kaasaelaja rollis, ei tulnud mõttessegi, et Marleen sellest raskest hetkest välja ei tule ning järgmisel päeval hästi ei lase. "See poleks lihtsalt tema moodi", iseloomustas Marianne oma klubikaaslast.

Eesti naisjuunioride standardivõistkond koosseisus (vasakult) Anastassia Olewicz, Marleen Riisaar ja Katrin Smirnova

Võistkondlikus standardharjutuses on kaks kvalifikatsioonivooru, kus esimesest saab edasi 8 paremat ning teisest neli - kaks kullafinaali ja kaks pronksifinaali. Eesti võistkond suuri vigu kvalifikatsioonis sisse ei lasknud ning nii õnnestuski mõlemast eelvoorust ennast tugevate konkurentide seas lasta pronksmedali finaali, kus täpsus pandi proovile Saksamaa võistkonnaga.

Finaalis lastakse asend asendi ja lask lasu vastu, kus mõlemal võistkonnal laseb igat asendit üks laskur. Kes vastavas asendis parema lasu laseb, teenib oma võistkonnale 2 punkti. Kui lastakse sama silm, teenitakse võistkonnale 1 punkt. Igast finaalseeriast on võimalik kokku teenida 6 punkti. Väga huvitavas finaalkohtumises oli meie võistkonna parim Marleen, kes lamades asendis võitis oma vastast 18:10. Püsti asendis Eestit esindanud Anastassia Olewicz tegi oma konkurendiga minimatšis viigi 14:14. Paraku ebaõnnestus täielikult seni Eesti esinumber olnud Katrin Smirnova põlvelt asendis, kaotades oma sugugi mitte ideaalset laskmist teinud vastasele 6:22. Nii jäi üldseisuga 46:38 Saksamaa võistkond peale ja võitis pronksmedali. Eesti naisjuunioridele seega maailmameistrivõistlustelt väga tubli 4. koht!

Eesti naisjuunioride võistkond võitis 4. koha! Pildil vasakult: Marianne Tavits, Marleen Riisaar, Katrin Smirnova, Anastassia Olewicz ja Aleksandr Makarov (Foto: Andy Crus Maza)

 "Juunioride MM oli hea kogemus. Sain aru, et ei tasu üle mõelda ning tuleb teha oma asja, küll siis ka hea tulemus tuleb," kirjeldas Marleen oma vahetuid emotsioone peale MMi lõppu. "Enim meeldis finaali laskmine, sest läksin sinna pingevabalt", ütles ta ja lisas: "lasin rahulikult, kümneid tuli ja tegin oma panuse finaalis kenasti ära". Kui uurisime, kas ta üldse ei närveerinud, ütles Marleen, et närv oli sees vaid enne finaali. Finaali lastes enam närvi ei olnud, kuigi pere ja lähedased olid kõik kodus otsepilti jälgimas.

Uute kogemuste üle rõõmustas ka Marianne, kes nõustus, et tiitlivõistlustel kodumaa esindamine on hindamatu väärtusega. Kuigi esialgu omale standardharjutuseks kõrgeid ootusi seadnud Marianne, ütles peale võistlusi, et jäi sellega siiski tagantjärele rahule ning võttis tuulistes oludes maksimumi.

Lisa kommentaar

Email again: