Kommenteeri

Laskespordinädalal oli tihe tulistamine.

Kuue päeva jooksul, kui Elva lasketiirud olid kõigile huvilistele avatud, käis tulejoonel ligi 100 inimest ja lasti 235 võistlusseeriat. Märklehe absoluutset keskpunkti ehk 10.9 silma tabati küll vaid 3 korral, kuid enamusel aladel oli tase väga kõrge ja konkurents tihe. Eriti vahva oli aga see, et tihti suutsid nn. "inimesed tänavalt" edestada tõsiseid laskesportlasi. 
Meie esilaskuri Reijo Virolaineni 10,9 spordipüstoli laskmises polnud üllatus, kuid teise ja kolmanda koha said siin võrdse 10,8 silmaga harrastajatena laskmist proovima tulnud Indrek Riisaar ja Evald Sepp. Naiste arvestuses oli esikolmik siiski võistluslaskurite päralt - Liina Sööt 10,8, Elerin Ross 10,7 ja Anni Irs 10,7 silma
Ka teise nabakümne lasknud Heimar Nerman on küll meie klubi liige, kuid mitte järgulaskur. Ometi ei saa seda tulemust pimedaks juhuseks pidada, sest ka oma teise seeriaga oleks ta meeste lamades toelt laskmises kolme parema hulka tulnud. Teiseks tuli siin Janno Traks 10,7 silmaga. Traks, seekord Annika, sai ka teise koha naiste samas harjutuses. Siin oli parim Anne Koppel Elva Gümnaasiumist 10,8 silmaga. Kolmandaks lasi end Liina Sööt 10,7 silmaga. 
Kuni 14. aastaste poiste hulgas lasi samuti 10,8 silma ja võitis esikoha oma neljandal treeningul esmakordselt sportpüssi kätte võtnud Martin Metssalu. Vaid seitsmeaastased Robi Siimer ja Rasmus Sööt tabasid samuti kümnesse ning olid vastavalt teine ja neljas. Nende vahele kolmandaks mahtus juba "suur poiss" Kaur Jürgenson. Tüdrukutest sai 10.6 silmaga võidu kätte Lisette Holter Puhjast, edestades sama silmaga Kaile Ülperit.
Kolmandana sai 10,9 silma kirja naiste käelt lamades harjutuses Mariette Pennar, jättes teiseks oma treeneri Marianne Tavitsa, kes tabas 10,8 silma. Kolmandana pääses auhinna saajate hulka Kaisa-Mai Kallaste Männiku klubist.
Meeste samal alal jäi Ülenurme noormehe Lauri Loppi tulemuseks 10,8, millega ta edestas 0,1 silmaga meie klubi võistlejat Kristofer-Jaago Kivarit ning Kaur Laurimaad Männikult.
Vibulaskmises loeti kokku 6 noole summa ja siin meestest võitjaks tulnud Mart Müüri tulemus 56 silma 60-st on kindlasti ka üks nädala tippmarke. Janno Traks sai siin oma teise teise koha 52 silmaga. Naiste hulgas olid aga kolm paremat meie klubi laskurid Kristiina Mölder, Marleen Riisaar ja Lagle Nõu, kes loodetavasti nüüd ala ei hakka vahetama.
Saalis toimunud elektrooniliste seadmetega laskmises andsid naised meestele silmad ette. SCATT seadmega, mis oli kinnitatud õhupüstoli külge, lasi parima tulemuse 10,8 silma Mariliis Maremäe ja laserlaskmises peetud Metsiku lääne duellis kauboidega pidas kõige kauem vastu Marleen Riisaar, kes kogus 30750 punkti.
Osavõtjaid oli mitmelt poolt Tartumaalt ja kaugemaltki, kuid suurima esindusega käis kohal Elva Gümnaasium, kes väärib erilist ära märkimist eriauhinnaga.
Kõik võistlejad leiavad oma tulemused laskespordinädala protokollist ja kolm paremat igal alal saavad oma auhinnad kätte Tartumaa Tervisespordikeskuse infoletist.

Lisa kommentaar

Email again: