Kommenteeri

Seeniorid tulejoonel

Eesti seenioride meistrivõistlustel laskmises, mis peeti Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuse lasketiirus 4.-5.augustini, võitsid Tartumaa staažikad laskurid kokku 6 individuaalset medalit ning tulid võistkonnavõistluses hõbemedalile.

Võistkondlikus arvestuses osalesid neljaliikmelised võistkonnad, kus üks liige pidi olema naine. Kaks võistlejat lasid väikepüssist 30 lasku lamades ja kaks laskurit spordipüstolist 30 lasku ringmärki. Tartumaa SVK esindus, kuhu kuulusid Monika Meschin, Toomas Aro, Lembit Vent ja Heldur Kurig, lasid kokku 1134 silma ning kaotasid esikoha Tallinna SVK võistkonnale 14,2 silmaga, kuid edestasid Põlvamaa võistkonda 1,5 simaga. Kokku osales 6 võistkonda.

Individuaalselt tuli vanusegrupis 65-74 aastat Toomas Aro Eesti meistritiks harjutuses 60 lasku lamades tulemusega 604,0 silma. Kuna ta oli arvatud ka Eesti koondisse paralleelselt toimunud Eesti-Soome seenioride maavõistlusel, siis siin jäi ta sama tulemusega kõige napimalt 0,2 silmaga alla Soome esindajale Torsti Hellmanile, saades hõbemedali.

Meeste püssiharjutustes tõi kahvatumat karva medalid Tartumaale Karl Kontor, kes 55-64 aastaste vanusegrupis sai väikepüssi standardis 540 silmaga hõbemedali ja lamades harjutuses 604,8 silmaga pronksi. Esimese harjutuse võitis 558 silmaga Ain Muru Põlvamaalt ning teise 607,9 silmaga Aivar Kuhi Põlvamaalt.

Kõige edukam Tartumaa laskur oli Heldur Kurig, kes võitis vanusegrupis 55-64 aastat kolm medalit. Vabapüstoli harjutuses tuli ta 499 silmaga Eesti meistriks, spordipüstoli ja standardpüstoli harjutustes jäi kolmandaks. Mõlemad harjutused võitis Jaanus Raidlo Väike-Maarjast.

Tulemused harjutuste ja vanusegruppide kaupa on protokollis.
Maavõistluse soomlastega aitasid koduseinad seekord Eestil võita puntide vahekorraga 24-20.
Täpsemad seisud alade kaupa on siin


Lisa kommentaar

Email again: