Kommenteeri

Üleminekuvõistlus Põlvas

42. Põlva Karikavõistlus on traditsiooniliselt õhkrelva hooajalt sportrelvade hooajale ülemineku võistlus. Kuna lastakse sisetiirus, siis on kavas veel mõned harjutused, mida lastakse kuulidega, kuid enamus siiski kevadet ja välitiire oodates padrunitega.

Elva klubi laskuritest jõudsid pjedestaali madalamatele astmetele Reijo Virolainen meeste õhupüstoli harjutuses ja Tuuli Kübarsepp naiste lamades harjutuses. Mõlemad olid enne viimast seeriat liidrikohal, kuid väikesed vääratused lõpulaskudel võimaldasid konkurentidel mööduda. Reijo oli 568 silmaga kolmas Arles Taali 570 ja Nemo Taburi  568 silma järel ning Tuuli 589 silmaga samal kohal Anžela Voronova 591 ja Valeria Koljuhhina 589 silmase tulemuse järel.

Palju ei jäänud medalist puudu Siim Christian Reppo-Sirelil, kes jäi meeste 3x40 lasku standardis 1111 silmaga neljandaks. See tulemus on 20 silma võrra parem tema eelmisest isiklikust rekordist. Suur osa selles kenas arenguhüppes on kindlasti ka äsja Kaitseliidust kasutada saadud uuel relval, samas millega kohanemine võtab veel veidi aega. Harjutuse võitis kõrgeklassilise 1155 silmaga Andrei Mihhailov, jättes teised kaugele maha. Andres Hunt suutis 1122 ja Ain Muru 1117 silma.

Omal heal tasemel lasid ka isa-tütar Lootid. Hillar sai liikuva märgi harjutuses parima elvalasena 5. koha  495 silmaga, Ele oli õhupüssi harjutuses 381 silmaga samuti viies ning lamades harjutuses 579 silmaga kuues.

Meie noortest, kes lasid lamades 60 lasku, väärib märkimist Mart-Mikael Habicti 551 ja Leonid Zinatullini 550 silma, mis on mõlema lootust andvad isiklikud rekordid. Paremate tasemeni jõudmiseks on siit siiski veel pikk maa minna. Teise karika võttis Andrei Mihhailov 593 silmaga, jättes ühesilmase vahega teiseks-kolmandaks Siim Tirpi ja Ain Muru.

Suurima edusammu teinud Siim Christian Reppo-Sirel viis suure standardi isikliku rekordi 1111 silmani.

Lisa kommentaar

Email again: