Kommenteeri

Ilgonis Freimanise memoriaal Dobeles

Läti ühe teenekama treeneri Ilgonis Freimanise lahkumisest on möödunud 10 aastat ning tema mälestuseks on Dobeles rahvusvahelist võistlust peetud kõigil neil aastatel. Tänavune juubelivõistlus oli eriti osavõturohke ja korraldajate poolt esinduslikult läbi viidud. 10 m tiiru oli paigaldatud 30 Sius elektroonilist märklauda, auhinnalaud oli rikkalik ja õhkkond pidulik.
Eestist oli lisaks Elva Laskespordiklubi laskuritele esindatud ka Ülenurme ja Põlva klubid. Auhinnalistele kohtadele jõudsid neist meie sportlased. Naiste õhupüssi harjutuse võitis 606,9 silmaga Marianne Tavits. Tuuli Kübarsepp oli 4., Ele Loot 7. ja Marleen Riisaar 11.
Selles harjutuses peeti ka finaal, kuhu said absoluutarvestuse 8 paremat laskurit. Meilt said otse finaali Marianne ja Tuuli, kuid kuna oli loobujaid, siis pääses viimasena finaali tulejoonele ka Ele.  Ja just tema osutuski seal meie edukaimaks tulles Läti meeste Didzis Aleksansi ja Guntis Inauskise järel kolmandaks. Marianne oli viies ja Tuuli seitsmes. Ele sai ka Läti ühe tipplaskuri Raivo Deklavsi eriauhinna parima esimese finaalseeria eest.
Pühapäeval korraldati õhkrelvadest ka uue olümpiala mix laskmise võistlus. Seda siiski väikeste mööndustega reeglites. Nimelt lubati moodustada ühest naisest ja ühest mehest koosnevad võistkonnad ka klubide ja riikide vahel vabalt ning 40 lasu asemel tehti eelvoorus 30 lasku.
Kuna meil olid kohal vaid naised, siis kombineerisime võistkonnad kokku Ülenurme ja Kaunase meeslaskurite abil. Individuaalselt lasid meie tüdrukud väga hästi, olles kõik esikümnes ja Ele Loot lausa esimene 306,7 silmaga. Paraku partnerid nii head ei sattunud ning finaali viie parema võistkonna hulka jõudsidki kolmandana vaid Ele koos Ülenurme noormehe Manfred Kukega. Seal lasid mõlemad paar kauget lasku ning nii tuli esimesena kõrvale astuda ja leppida viienda auhinnalise kohaga.

Lamades harjutuse võitjad olid kohalikud Dobele laskurid ühesuguse tulemusega 618,1 silma. Sümboolne on see, et meestest lasi selle tulemuse Ilgonis Freimanise praegu 57 aastane õpilane Eriks Filipenoks, kes 1982. aastal tuli Nõukogude Liidu koondises Euroopa juunioride meistriks. Naistest aga võidutses Ilgoniuse poja Armands Freimanise 19 aastane õpilane Dzeneta Evardzone. Lätlased on suutnud hoida järjepidevust. 
Naiste arvestuses võtsid teised poodiumikohad endale Elva laskurid. Tuuli Kübarsepp oli 614,2 silmaga teine ja Marianne Tavits 610,0 silmaga kolmas. Kaugele ei jäänud ka meie teised tüdrukud - Marleen Riisaar sai 5. Ele Loot 7 , Nathalie Lessing 14. ja Elgitha Vaarik 20. koha.
Kõik tulemused on jäädvustatud protokollis
Et kauge sõit toimus viperusteta ja mugavalt, peame ütlema suure tänu City Motors Tartu esindusele.


Lisa kommentaar

Email again: