Kommenteeri

Ave Nigul 65

Täna, 14.jaanuaril saab Avel tehtud 65 tiiru ümber päikese. Sellest ajast suurema osa on ta veetnud lasketiirudes. Ja tundub, et enamuse sellest ajast on päike paistnud ta peale. Kuidas muidu seletada seda kullasära, mis on saatnud tema laskuri- ja treeneriaastaid.
Laskmispisiku tõid Avele koju vanemad vennad Agu ja Mati, kes läksid Jaan Niinepi treening-gruppi kohe Elva lasketiiru valmimise järel. Kuni 12. eluaastani õnnestus poistel noorem õde relvadest eemal hoida, kuid siis said keelavad argumendid otsa ja Ave võeti tiiru kaasa.

Püss sobis tüdrukule kohe nii hästi kätte, et kõik trenni poisid jäid oma tulemustega kaugele selja taha. Vaid vend Mati punnis vastu ja jäi Avega konkureerima pikaks ajaks.Aastatel 1971-1997 võitis Ave üleliidulistelt meistrivõistlustelt 9 medalit, tuli 18 korda üksinda ja 17 korda koos naiskonnaga Eesti meistriks, püstitas 2 individuaalset ja 14 naiskondlikku Eesti rekordit, täites korduvalt suurmeistri normi.

Tõelisele meistrile kohaselt ei jätnud Ave oma sportlaskarjääri jooksul ja Tartu Ülikoolis psühholoogia kursustel kogutud teadmisi ainult endale. Ta hakkas kodulinnas treeneriks ja jagas kõik need väärt oskused ja kogemused 20 aasta jooksul arvukatele õpilastele. Nende seas olid ka tema oma lapsed Marietta ja Lennart, kes jõudsid kiiresti vabariigi noorlaskurite paremikku.

Ave kõige edukam õpilane on seni olnud Tuuli Kübarsepp, kes tõi 2017. aastal Euroopa meistrivõistlustelt naiskondliku pronksmedali.

Kuigi Ave praegu enam aktiivselt treeneritööd ei tee, siis oma noorimate õpilaste edusammudele pani ta kindla aluse, mille pealt on tema tööd jätkavatel treeneritel, kes on samuti tema õpilased, hea edasi minna.

Täname Avet tema suure panuse eest Eesti laskespordi arengusse ning soovime Elva Laskespordiklubi poolt palju õnne ja tervist sünnipäevaks!

Lisa kommentaar

Email again: