Kommenteeri

Laskurid tuppa, tali tuleb!

Laskuritel on praegu veidi rahulikum aeg, sest toimub üleminek välishooajalt õhkrelvade laskmise hooajale. Seega paras hetk teha väike tagasivaade möödunud suvele ja plaanid järgmiseks aastaks.

Elva laskuritele olid sportrelvade võistlused sel aastal väga edukad. Meie tipud Reijo Virolainen ja Tuuli Kübarsepp valmistusid Euroopa meistrivõistlusteks ning osalesid eelnevalt mitmetel rahvusvahelistel võistlustel. See andis aluse ka heaks esinemiseks Eesti meistrivõistlustel, kus nad mõlemad võitsid mitu medalit. Hästi läks ka Bakuus EM-l, kust Tuuli tuli tagasi võistkondliku pronksmedaliga 300 m püssi lamades harjutuses ja Reijo jäi standardpüstoli harjutuses sellest kõige napimalt ilma.

Teisalt jäi EM ettevalmistuse plaanide tõttu tähelepanuta Eesti karikasarjas osalemine ning siin mullust karikatesadu ei kordunud. Reijo tõi meile vaid ühe kolmanda koha karika. Ilmselt oli pingeline hooaeg siiski väsitav, sest nii Tuuli, kui Reijo ei suutnud septembrikuus toimunud Euroopa karikasarja finaalides oma paremaid tulemusi korrata. Samas püstitas Tuuli oma väikepüssiharjutuste hooaja tippmargid just viimastel võistlustel MäLK karikavõistlusel ja Mati Margi Memoriaalil.

Head meelt valmistab tõsiasi, et meie parimate laskurite selja taga ei ole tagala tühi. Äsja noorte klaasist välja kasvanud värsked tudengid püüavad pingeliste õpingute kõrvalt võistlemiseks ja treenimiseks aega leida. Veidi nooremad gümnaasiumi õpilased on endiselt motiveeritud ja sügisel treeninguid alustanud poistel ja tüdrukutel silmad säravad.

Esimestel õhkrelva võistlustel Narvas Ida-Virumaa lahtistel meistrivõistlustel sai meie võistkonnas parima koha esimest aastat treeningutel käiv 11. aastane Marten Padar, kes sai õhupüssiga toelt laskmise harjutuse 205,2 silmaga 4.koha. Klassikalistes harjutustes oli edukaim Ele Loot 400,2 silma ja 6.kohaga naiste õhupüssi harjutuses.

Audentese Karikavõistluse II etapil tegi hooaja avastardi ka Reijo Virolainen 564 silma ei viita veel tippvormile, kuid oli siiski 3. koha vääriline selle populaarsust koguva võistluse arvukate osavõtjate hulgas.

Järgmised etteasted on juba kaalukamad. Novembris jagatakse Põlvas B-klassi meistritiitleid, Poolas Bialystokis on võimalik võita uus sõiduauto ning detsembris võistkondlikud medalid Narvas.

2018.aasta tipphetked saabuvad septembri esimeses pooles, kui Lõuna-Koreas peetakse 4 aasta tagant korduvad kõigi laskealade maailmameistrivõistlused. Tuuli ja Reijo ettevalmistus seal osalemiseks juba käib.
Esimesed õhkrelvade võistluste tulemused leiab Ida-Virumaa kohta siit  ja Audentese kohta siit 


Lisa kommentaar

Email again: