Kommenteeri

Tartumaa Tervisespordikeskuse arhitektuurikonkursi võitis "Sajajalgne"

2020 aasta lõpust kuni käesoleva aasta märtsi alguseni leidis aset Tartumaa Tervisespordikeskuse arhitektuurivõistlus. Konkursi eesmärgiks oli saada funktsioonilt ja arhitektuurilt ning maastikukujunduselt sobivaim lahendus kaasaegse laskespordikeskuse hoonete ning rajatiste edasiseks planeerimiseks ja ehitamiseks. Võistluse žürii otsustas peale põhjalikku arutelu valida häälteenamusega esimese koha vääriliseks võistlustöö "Sajajalgne", mille autoriks osutus Arhitekt Must OÜ

Žürii meelest vääris „Sajajalgne“ võitu selle poolest, et oli kõige paremini lahenduse kokku viinud võistlusülesandes sätestatud nõudmistega ja Elva mändide alla sobivuse poolest. Kuigi arhitektidele pole ühe laskespordikeskuse kavandamine kindlasti igapäevane töö, oli näha, et võidutöö arhitektid olid vaeva näinud ja ennast laskespordi nüanssidega kenasti kurssi viinud.


Pildil keskuse planeeringu skeem

Tulevikus hakkab uues laskespordikeskuses olema suur 80-kohaline 50m välitiir suletava katusega, 40-kohaline 25m välitiir ja kolm sisetiiru: õhkrelvatiir, finaalitiir ja keldrikorrusel paiknev lasketiir praktikalilaskmise võimalusega. Lisaks veel kaks väiksemat 50m välitiiru liikuva märgi ja biathloni võimalustega.

Pildil erinevaid lasketiire ühendav galerii ja vaade ühte lasketiirudest.

Uue keskuse tekkimine Elvasse viiks väikse linna jälle maailma laskespordi kaardile suurte tähtedega, nii nagu ta oli aastakümneid tagasi Nõukogude ajal. Kahte keskust võrrelda siiski omavahel ei saa, sest uus keskus tuleb mitmeid kordi suurem ja moodsaimate lahendustega, et oleks valmidus vastu võtta maailma suurimaid ja tähtsamaid laskespordi tiitlivõistlusi ning pakkuda Eesti, Baltikumi, Euroopa ja miks ka mitte maailma laskesportlastele parimaid treenimisvõimalusi. Lisaks laskmisele paranevad võimalused tervise-ja harrastuspordile, tekib täiesti uus majutus-ning toitlustusvalmidus ja kõikvõimalikud muud suure spordikeskusega kaasnevad tingimused.

Elva laskespordile oleks uue keskuse tulek tohutu võimalus tekitada Elvasse täiesti uuel tasemel laskespordi kogukond ning siinkohal on suurim roll täita Elva Laskespordiklubil. Klubil ja SA Tehvandi Spordikeskusel tekiks koht, kus pakkuda parimatel tingimustel treenimisvõimalusi, läbi viia maailmatasemel võistlusi ning koolitada ühiskonda relvakultuurist paremini aru saama.


Järgmine etapp on Tervisespordikeskuse projekteerimistööd ja uue keskuse ehituse algus sõltub riigi poolse rahastuse ajastusest.

Tutvu lähemalt võidutööga "Sajajalgne".

Lisa kommentaar

Email again: