Kommenteeri

Jaanuarikuu kokkuvõte

Uus aasta algas Elva laskuritele tiheda võistlusgraafikuga. Igal nädalalõpul osaleti mõnel võistlusel ja enamasti tehti seda edukalt.

Kolmekuningapäeval, kui sai veel sõpradele head uut aastat soovida, sõitsime külla Ülenurme lasketiiru, et korjata kohaliku Gümnaasiumi Spordikooli meistritiitleid. Kaks tükki õnnestuski saada. Meeste õhupüstoli harjutuses tegi seda Reijo Virolainen, lastes oma hooaja parima tulemuse 577 silma, mis ületab ka suurmeistri normi. Tüdrukute õhupüssi harjutuses võitis kuldmedali Marleen Riisaar 396,3 silmaga ning kolmanda koha sai siin oma esimesel õhupüssi võistlusel osalenud Emily Malkus 369,1 silmaga, edestades oma trennikaaslast Kristina Mölderit 1,4 silmaga.

Kolmanda koha auhinna võitis ka Tuuli Kübarsepp naiste õhupüssiharjutuses, kus ta pidi tunnistama Sigrit Juhkami ja Anette Caroline Kõre paremust.

Võistlusel lasti ka kaks maksimaalset tulemust, seda tüdrukute õhupüssi toelt laskmises. Kaiu tüdruk Katrin Mirtel Tutt ja meie Mariette Pennar lasid mõlemad 200 silma 200-st. Ja mõlemal oli ka sisekümneid võrdselt 18 tükki. Mariette kaotas oma esimesel võistlusel esikoha vaid seetõttu, et konkurendil oli viimases seerias sisekümneid ühe võrra rohkem.

Järgmisel nädalal pidime sõitma Vilniusesse traditsioonilisele Polonia Cup võistlusele. Paraku saime viimasel hetkel teate, et võistlus jääb segastel asjaoludel ära. Kuid juba järgmisel päeval teatasid Läti kolleegid, et nemad korraldavad selle asemel Tukumsis Livonia Cup võistluse ning kutsuvad kõiki sinna osalema. Otsustasime meiegi minna, sest suuri muudatusi oma plaanides ei pidanud tegema.

Vaatamata lühikesele ettevalmistusajale suutsid lõunanaabrid võistluse väga hästi läbi viia. Osavõtjaid oli 165 laskurit kolmest riigist ning konkurents oli enamustes harjutustes kõrgetasemeline. Meie noortest tegi parima etteaste taas Marleen Riisaar, kes noorema vanusegrupi tüdrukute arvestuses tuli 404,5 silmaga teisele kohale ning ületas selle tulemusega 0,2 silmaga esmakordselt meistrinormi. Tubli arengu tegi ka Kristina Mölder, kes parandas tublisti isiklikku rekordit ning platseerus 383,5 silmaga 11. kohale. Meie kolmas tüdruk Marianne Tavits lasi parimal päeval 592,5 silma ja oli juunioride tugevas seltskonnas kümnes. Teise medali meie klubile tõi aga Siim Christian Reppo-Sirel, kes meeste õhupüssi harjutuses võitis pronksmedali 585,3 silmaga.

Paar päeva puhkuseks ja treeninguteks ning juba tuli sihik seada põhja poole, sest 19. jaanuaril peeti Raplas juunioride õhkrelva meistrivõistlused ning järgmisel päeval samas Sadolini spordihallis Raplamaa auhinnavõistlus koos seenioride meistrivõistlusega.

Meie kolmest tüdrukust, kes juunioride arvestuses 60 lasku õhupüssist lasid, said Marleen ja Marianne finaali vastavalt 5. ja 8. tulemusega. Kristina jäi 572,2 silmaga 13. kohale. Finaalis kukkus Marianne esimesena välja ja säilitas nii oma 8. koha, kuid Marleen alustas hästi ning oli siis, kui alles oli jäänud 5 finalisti, isegi 2. kohal. Kuid kui 9,0 sisse lipsas ei vääratanud tugevad konkurendid ja läksid temast mööda ning jätsid meie tüdruku seekord veel medalita. Kulla võttis lõpuks Katrin Smirnova Narvast ning kahvatumad medalid läksid MäLK laskuritele Sigrit Juhkamile ja Eliise Saarele.

Järgmisel päeval lasi meie kolmikust kaasa vaid Kristina, kuid tegi seda suurepäraselt, saavutades peaaegu 20 silma rohkem, kui eelmisel päeval ja täitis 591,4 silma I järgu normi. Noorte arvestuses kaasnes sellega 4. koht kolme Euroopa MV Eestit esindava Narva tüdruku järel. Naiste finaalis said narvalannad nelikvõidu, kusjuures võitjaks tulnud Valeria Koljuhhina püstitas uued Eesti rekordid nii põhiharjutuses, kui finaalis. Parima eestlasena oli meie Ele Loot viies. Elvalastest osales veel finaalides Anni Irs naiste õhupüstolis, kus tal tuli esmakordselt seda formaati lastes leppida 7. kohaga.

Veteranide arvestuses oli edukaim laskur meie liikuva märgi võistkonna esinumber Hillar Loot, kes võitis kuldmedali vahelduva kiirusega harjutuses ja oli teine tavaharjutuses. Õhupüssi nooremas vanuseklassis lisas Elvale hõbemedali Karl Kontor ja õhupüstoli samas grupis pronksmedali Heldur Kurig.

Kuu viimasel nädalavahetusel mälestati võistlustega kahte Eesti laskespordi teenekat tegelast - Joa Pruksi Ülenurmel ja Rein Valdrut Paides. Elva laskurid valisid lähema võistluspaiga ja tõid koju kaks karikat. Naiste õhupüssihajutuses oli kohaliku laskuri Anette Carolina Kõre järel teine Tuuli Kübarsepp tulemusega 604,8 silma ning vaid 0,7 silma nõrgema summaga jäi kolmandaks isikliku rekordi püstitanud Marianne Tavits.

Võistluste protokollid on ritta seatud tulemuste lehel 

Lisa kommentaar

Email again: