Kommenteeri

100 Silma Seltsi teine aasta

100 Silma Selts kogunes oma teise tegevusaasta kokkuvõtteid tegema Tartumaa Tervisepordikeskuses.

Lisaks 100 silma lasknud laskuritele ja nende toetajatele kutsusime seekord seltsi ka klubi noorlaskurid koos vanematega. Aeg on näidanud, et edu saadab just neid noori, kelle harrastustele elavad kaasa ja toetavad nende pereliikmed. Seepärast oli meeldiv näha esimest aastat trennis käivate laste ja nende emade-isade aktiivset osalemist.

Mööduva aasta saavutustest kokkuvõtet tehes tuli veel viimasel minutil teha medalite arvestuses parandus, sest vahetult enne koosolekualgust võitsid Elva klubi liikuva märgi laskurid Hillar Loot, Indrek Kaarna ja Tõives Raudsaar kõrvalsaalis toimunud Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel ühe hõbe ja ühe pronksmedali. Nii kujunes meie medalisaagiks Eesti meistrivõistlustel erinevates vanusegruppides 5 kulda, 9 hõbedat ja 8 pronksi. Eelmisel aastal olid need numbrid vastavalt 6,9 ja 7, seega selles arvestuses hoidsime oma taset. Eesti karikasarjas me eelmise aasta karikavõite korrata ei suutnud, kuid tingitud oli see sellest, et meie tipplaskurid Reijo ja Tuuli keskendusid Euroopa Karikasarjas ja Euroopa meistrivõistlustel osalemisele. Mõlemad tegid seda edukalt. Tuuli tuli Euroopa 300 m püssi karikasarja etappidel kaks korda võistkondlikult hõbemedalile ja korra pronksile ning pääses finaalvõistlusele Itaalias. Reijo sai Euroopa 25 m Karikasarja Lahti etapil standardpüstolis teise koha ja samuti finaali kvalifitseerumise. Euroopa meistrivõistlustelt tõi Tuuli klubile esimese rahvusvaheliste tiitlivõistluste medali, tulles naiskonnaga 300 m püssi lamades harjutuses kolmandaks. Reijol ja Eesti püstoli meeskonnal jäi medalist juuksekarva jagu puudu, kui standardpüstoli harjutuses jäädi sama silmaga neljandaks ja hõbemedal kaotati 1 silmaga. Reijo oli individuaalselt võistkonna parim oma 10. kohaga.

Loodetavasti annavad sellised saavutused indu ka klubi noortele laskuritele, kes oma jõulupakid said seekord kätte just Tuuli ja Reijo käest. Seda, et laskmises on kõik võimalik, näitas ilmekalt ka ürituse raames peetud ühe lasu võistlus, kus eelnevad tiitlid ei maksnud midagi ja võidu võttis 10,7 silmaga enam mitte väga aktiivselt võistlustel osalev klubi liige Lembit Vent, kuid kelle poeg Kaspar käib nüüd usinasti trennis.

Lastevanemate toetus laskurite tegevusele ja panus edusse oli märkimisväärne, kuid suure tänu teenisid ära ka mitmed ettevõtted, kelle toetuseta oleks nii mõnedki võistlused jäänud käimata või olulised relvad ja rõivad ostmata. Tänukirja said 2017.aasta panuse eest Almacon OÜ, Hals Trading-T, Rantell OÜ, Hohenheid OÜ, City Motors AS, Tapa Autobussipark OÜ, Estasport MTÜ, Saint-Gobain Glass Eesti SE, Coop Elva, Trapper OÜ, Projector OÜ, Kaitseliit ja Eesti Laskurliit.

Selline laiapõhjaline toetajate baas annab alust loota edule ka järgmisel aastal, mille tähtsaim sündmus on maailmameistrivõistlused Lõuna-Koreas. Kuid huvitavaid võistlusi jagub igale tasemele ja maitsele, mis peaks kõiki innustama treeningutele pühenduma ja mitte püssi põõsasse viskama.


Lisa kommentaar

Email again: