Kommenteeri

Laskespordikuu Haapsalus

Märtsis peetakse Haapsalu lasketiirudes kolm olulist laskevõistlust ning seepärast on kohalikud spordijuhid selle kuu kuurortlinnas laskmiskuuks nimetanud.

4.-6. märtsini peeti rahvusvaheline Ilmar Randma Karikavõistlus, kus oli osalejaid ka Lätist ja Soomest. Parimate noorte arvestuses viisidki lätlased enamuse üldvõitja auhindu lõunapiiri taha. Täiskasvanute harjutustes tuli kaks alavõitu Elvasse. Naiste õhupüssiharjutuse võitis 377 silmaga Tuuli Kübarsepp ja meeste õhupüstoli harjutuse Reijo Virolainen 381 silmaga.

Nädal hiljem laupäeval selgitasid kuni 18 aastased noormehed ja neiud Eesti noortemeistrid. Kuldmedalid läksid erinevatele klubidele, kuid ülemvõimu kolmikvõiduga näitasid tüdrukute püstolis Haapsalu laskurid ja õhupüssis Narva noormehed. Individuaalsed võitjad olid Lydia Kurus ja Deniss Vakilov. Neidude õhupüssiharjutuse võitis 387 silmaga Elise Saar (MäLK) ja õhupüstoli harjutuse Rainis Raidma Kaiust 359 silmaga.

Elva Laskespordilubile tõid ainsa medali neiud õhupüssi võistkondlikus arvestuses, kus eelmise aasta kuldmedalid tuli vahetada pronksi vastu. Individuaalselt oli meie parim Marianne Tavits 370 silma ja 8. kohaga. Karita Ers lasi 364 ja Maarja Pihlap 335 silma. Esimest korda seda harjutust võistlustel lasknud Marleen Riisaar sai tulemuseks 328 silma.

Poiste püssi võistkond pidi leppima 6. kohaga. Individuaalselt suutis Märt Lok 351, Mart Mikael Habict 322 ja Leonid Zinatullin 317 silma.Viimasel oli see samuti esimene võistlus õhupüssi harjutuses. Võistlustules oli ka meie ainuke püstolilaskur Triinu Mäemets, kes oma teisel võistlusel sai kirja 299 silma.

Järgmisel päeval toimusid MSL Jõud meistrivõistlused, kus peeti ka maakondlikku paremusjärjestust. Punktisüsteem võimaldab edukam olla rohkem võistlejaid välja paneval maakonnal ja seda oli kõige lihtsam teha võistluste korraldajal Läänemaal, kust oli osalejaid 46. Punkte kogusid nad üle hulga 1556. Teise koha karika viis Ida-Virumaale Narva laskurite koondis ja kolmanda koha võttis Harjumaa võistkond, punkte vastavalt 1047 ja 997. Tartumaa - mida esindasid Ülenurme ja Elva laskurid sai neljanda koha 766 punktiga, edestades 28 punktiga Põlvamaad.

Hästi esinesid meie eelmise päeva noored ebaõnnestujad Leonid Zinatullin ja Maarja Pihlap. Esimene parandas oma tulemust lausa 40 silmaga, saades 357 silmaga poister arvestuses 10. koha. Maarja lisas eelmise päeva tulemusele 24 silma ja sai 359 silmaga 9. koha. Mõlemad täitsid esmakordselt II järgu normi. Neidudest olid meie parimad Marianne Tavits 372 silma ja 5. kohaga ning Karita Ers 371 silma ja 7. kohaga.

Ainsad medalid Tartumaale tõid aga meie püstolimehed. Reijo Virolainen pidi seekord leppima hõbemedaliga 378 silma eest, sest Peeter Olesk suutis 3 silma rohkem lasta ja meesveteranide arvestuses Heldur Kurig tegi oma kõigi aegade parima tulemuse 373 silma, millega tuli võitjaks 7 silmase eduga Andu Heinsoo ees.

Naiste õhupüssiharjutuses oli Ele Loot kuni viimase seeriani pronksmedalis kinni, kuid 91 silma ja kokku 380 silma ei lubanud enamat 4. kohast. Tuuli Kübarsepp kaotas talle 2 silmaga ja oli viies. Võitis Valeria Koljuhhina 393 silmaga.

 Ainuke Jõud MV-l Tartumaa võistkonnale kuldmedali toonud laskur Heldur Kurig elab tegelikult Valgamaal

Lisa kommentaar

Email again: