Kommenteeri

Eesti maailmameistrite karikad läksid Soome.

4 maailmameistri mälestusvõistlusel Elvas osalesid sel aastal ka Soome parimad püssilaskurid.
Neist kõige tituleeritum - kahekordne maailmameister Aleksi Leppä - võitis kaks karikat. 
Alustuseks võitis harjutuse 3x40 lasku standardi esimese, ehk põlvelt asendi 4 kordse maailmameistri Kaarel Kübara nimelise karika 390 silmaga Juho Kurki. Seejärel sai lamades asendist parima tulemuse 396 silma eest 4 kordse maailmameistri  Ernst Rulli karika endale Sebastian Langstöm. Siis järgnes aga Aleksi Leppä soolo. Püstiasendi 388 silma ja viiekordse maailmameistri Alfred Kuke karika võit viisid ta parima põhivõistluse summaga 1168 silma esimesena finaali.  Kuigi seal osutasid tema võistkonnakaaslased ja esialgu ka Eesti parimana 4.koha saanud Meelis Kiisk talle tugevat vastupanu, ei vääratanud ta viimastel laskudel ning kahmas kaenlasse ka võistluse peaauhinna - 13 kordse maailmameistri Elmar Kivistiku karika.

Teiseks jäi Sebastian Langström ning kolmandaks Juha Kurki.
Kokku osales 29 laskurit ja tänu Männiku lasketiiru abile sai kõigile neile ette seatud Siusi elektroonilised märgid. Lisaks soomlastele tegid ka mitmed Eesti laskurid ilusaid tulemusi. Narva neiu Katrin Smirnova püstitas põhiharjutuses 1159 silmaga uue Eesti naisjuunioride rekordi ja tema 16 aastane võistluskaaslane Anastassia Olewicz sai 1142 silmaga kuuendana finaali.
Elva laskureid osales neli ja nendest edukaim oli 1125 silmaga Marianne Tavits. parandades oma isiklikku rekordit 18 silmaga. See tulemus andis kokkuvõttes 12. koha. 2 silma nõrgema tulemusega oli Tuuli Kübarsepp protokolli järgmisel real. Marek Tammel jäi 1100-st puudu 1 ja Siim Christian Reppo- Sirelil 3 silma, kohad vastavalt 22. ja 25. Kõik tulemused on jäädvustatud protokollis
Päev varem teisel pool kuulipüüdja valli 25 me tiirus peetud Valge Roosi karikavõistlusel, kus naiste spordipüstoli harjutuses oli osavõtjaid vaid 12, tuli võitjaks sama harjutuse eelmise aasta Eesti meister Kristel Kaasiku, kellele finaalis hakkas kõige rohkem vastu teiseks jäänud Aleksandra Moissejeva Narvast. Põhiharjutuse 541 silmaga kolmandana lõpetanud Elva klubi parim Anni Irs jäi finaalis kuuendaks. Ka selle võistluse protokoll   on olemas.

Lisa kommentaar

Email again: