Kommenteeri

Lima MK-etapil 8.koha saavutanud Meelis Kiisk: Võidelda tuli iga lasu eest 

11.-19.aprillini toimub Lõuna-Ameerikas Peruu pealinnas Limas laskmise maailmakarikaetapp, kus on Eestit esindamas kolm sportlast - Kristina ja Meelis Kiisk ning Nemo Tabur.


Olümpiakiirlaskmise harjutuses sai Kaitseliidu Männiku Laskurklubi laskur Nemo Tabur 575 silmaga 16.koha, kusjuures kvalifikatsioonist finaali oleks viinud viis silma parem tulemus. Olümpiakiirlaskmise harjutuse võitis kullamatšis 32 tabamust lasknud prantslane Clement Bessaguet. Õhupüstoli harjutuses sai Nemo 557 silmaga 43. koha. 

Kristina Kiisk valmistumas stardiks
  
Kristina Kiisk õhupüstoli harjutuse tulejoonel

Elva Laskespordiklubi laskur Kristina Kiisk sai naiste spordipüstoli harjutuses 565 silmaga 28.koha ja õhupüstoli harjutuses 545 silmaga 46.koha. Mõlema harjutuse kuldmedalid läksid Hiina laskuritele. 

Meelis Kiisk õhupüssi harjutuse tulejoonel
Kristina abikaasa ja samuti Elva Laskespordiklubi laskur Meelis Kiisk sai meeste õhupüssi harjutuses 617,5 silmaga 43.koha. Pärast võistlusstarti ütles Meelis: "Õhupüss on endiselt väga Ameerika mägede moodi - üles ja alla", lisades kohe juurde, et sellest hoolimata liigub ta tasa ja targu. "Vaja lihtsalt kõvasti tööd teha õhupüssiga ja küll hakkavad ka seal varsti tulemused tõusma", kommenteeris Kiisk juurde. 

3x20 lasu standardharjutuse eelvoorus lasi Meelis Kiisk 583 silma (põlvelt 193, lamades 198 ja püsti 192 silma), mis tagas talle oma eelvoorust edasipääsu kvalifikatsioonivooru. Harjutuse kvalifikatsioonivoorus suutis Meelis oma tulemust nelja silma võrra veelgi parandada, lastes uue Eesti rekordi väärilise tulemuse 587 silma (põlvelt 195, lamades 197 ja püsti 195 silma) ja tagades sellega ka koha finaalis. Standardharjutuse finaalis tuli kõigil alustada taas nullist ja kõigi asendite läbi laskmisega kuniks esimeste välja langemisteni pärast püsti asendist laskmist. Paraku libisesidki püsti asendiga konkurendid esikuuikust eest, jättes nii ameeriklase Timothy Sherry kui ka meie Meelise vastavalt 7. ja 8.kohale. Meelise enda sõnade järgi oli kogu päev küll väga pikk, kuid andis siiski mõnusa motivatsioonilaengu ning hindamatu kogemuse sellisel tasemel finaalis teiste maailma tippudega võidu kümneid tabada. "Pärast pikka päeva oli tunne, et iga lasu eest pean kogu täiega võitlema ja niisama kätte ei anta mulle midagi", võttis Peruus, Lima MK-etapil standardharjutuses 8.koha saavutanud Meelis Kiisk oma võistluspäeva kokku. 

Meelis Kiisk vasakul standardharjutuse finaalis, põlvelt asendis
  
Meelis Kiisk vasakul standardharjutuse finaalis, püsti asendis


Pildid: Meelis ja Kristina Kiisk

Lisa kommentaar

Email again: