Kommenteeri

Reijo võitis koha Euroopa Karikafinaalis

Euroopa Karikasarja Lahti etapil kindlustas Reijo Virolainen standardpüstoli harjutuses endale koha oktoobris Lissabonis toimuvale finaalvõistlusele.
Reijo tulemus oli tema selle aasta parim - 571 silma ning sellega jäi ta kõige napimalt neljandaks, sest viimase pjedestali koha näpsas temalt võistkonnakaaslane Peeter Olesk, kellel oli sama tulemuse juures üks sisekümme enam. Kaksikvõidu võtsid 573 silmaga prantslased Boris Artaud ja Clement Bessaguet. Kõik neli said õiguse osaleda finaalvõistlusel.
Täiskaliibrilise püstoli harjutuses sai Peeter 582 silmaga oma teise pronksmedali ja sellega kaasneva finaalikoha. Reijol jäi sellest seekord viis silma puudu, sest 571 silma andis kokkuvõttes 13. koha. Kuid augustis on võimalik seda viga parandada koduses Elva tiirus toimuval viimasel etapil.
Püstolilaskuritega paralleelselt selgitasid Hollola 300 m lasketiirus oma Euroopa karikasarja finaliste püssilaskurid. Nende sooritust häiris tugev tuul ja vihmasadu oluliselt rohkem ja nii olid kõigi võistlejate tulemused tavapärasest hulga madalamad. Eestlaste parima individuaalse koha võitis lamades harjutuses Männiku laskur Ljudmilla Kortšagina, kes oli 581 silmaga neljas. Võistkondlikult võitis naiskond kaks hõbemedalit. Lamades harjutuses kaotati esikoht Norrale ja standardis Prantsusmaale. Mõlemas harjutuses kuulusid võistkonda Kortsagina ja Anžela Voronova ning standardis sai hõbemedali meie Tuuli Kübarsepp ja lamades harjutuses narvalanna Valeria Morozenko. Tuuli tuuliste oludega hästi kohaneda ei suutnud ning tema individuaalkohad olid lamades 15. ja standardis 13. Nende eest finaalikohta ei antud.
Mõlema relvaliigi tulemused on koondprotokollis.

Lisa kommentaar

Email again: