Kommenteeri

Eesti meistrivõistlustelt Elva laskuritele 13 medalit.

Oli õnne, oli ebaõnne, kuid kõik, kes relva kätte võtsid, andsid endast parima.

Esimesel võistluspäeval asusid eelmise aasta meeskondlikku meistritiitlit kaitsma mehed vabapüstoli harjutuses. Põhiharjutuse võitis Reijo Virolainen 537 silmaga, kuid edu Peeter Oleski ees oli vaid 1 silm. Finaali sai ka Aivar Vanakamar 529 silmaga. Heldur Kurig, kes võitles valutava seljaga, lasi 485 silma ja see andis kolme mehe summas 1551 silmaga hõbemedalid. Kuld läks Narvale vaid 8 enama silmaga. Finaalis juhtus aga nii, et meie mehed kukkusid esimestena välja ja nii jäi Reijole 8 ning Aivarile 7. koht. Eesti meistriks tuli Nemo Tabur (MäLK).

Laupäeva hommikul asusid mehed ebaõnnestumist heastama. Kiirlaskmises ringmärki tulistas Reijo suurmeistri normi ületava 574 silma, kuid sellest ei piisanud esikohaks, sest Peeter Olesk suutis 1 silma rohkem. Aivar sai 549 silmaga viienda koha. Reijo ja Peetri duell jätkus pealelõunase täiskaliibrilise püstoli harjutusega. Ringmärgi järel oli Peetri edu 3 silma, kuid suurepärase silueti poole teinud Reijo suutis siiski lõpuks tulla Eesti meistriks 582 silmaga, edestades omakorda Eesti ainukest Rio olümpialaskurit 1 silmaga. Ka siin ületasid mõlemad suurmeistri normi. Kahe suure duell olümpia kiirlaskmises ei jätkunud, sest siin püstitas Peeter Olesk uue Eesti rekordi 579 silmaga. Reijo jäi 532 silmaga kaheksandaks ja finaali ei pääsenud. Peeter jätkas ka lõppvõistlusel kindlalt ja võitis 23 tabamusega teise meistritiitli.

Põnevad heitlused käisid ka püssilaskurite hulgas. Naiste 3x20 lasku standardis ebaõnnestus meie esilaskuril Tuuli Kübarsepal põhiharjutus, kus tema tulemus 557 silma andis kuuenda koha. Finaalis oli Tuuli aga nagu ümber sündinud. Rahulikult ja keskendunult tegutsedes õnnestus suuremaid vigu vältida ning tasuks pronksmedal. Vaid suure eduga finaali võitnud Anžela Voronova ja Ljudmilla Kortšagina jäid alistamata.

Juunioride samas harjutuses lasi suurepärase isikliku rekordi Ele Loot. 565 silma on endisest parimast tervelt 12 silma rohkem ja kuna ka konkurendid ei suutnud seda tulemust ületada, siis tasuks tuligi Elele esimene juunioride meistritiitel. Karita Ers lasi 556 silma, oli sellega kuues, kuid naiskonnavõistluses said kõik pronksmedalid, kaotades hõbeda Narvale vaid 2 silmaga. Kuldmedalid läksid Männikule 13 silma parema summaga.

Lamades harjutuses juhtis Tuuli 616,7 silmaga kuni viimase vahetuse viimaste laskudeni, kuid seal tegi vägeva viimase seeria narvalanna Julia Soboleva ja võitis Tuulilt kulla vaid 0,2 silmaga. Narva oli kindlalt parim ka naiskondlikult, kuid tasavägises võistluses hõbemedali peale oli seekord õnne meie tüdrukutel, sest Männiku laskureid edestasime kõige napimalt – 0,1 silmaga. Ele Loot panustas 605,1 ja Karita Ers 604,3 silmaga. Need tulemused andsid juunioride arvestuses 5. ja 6. koha. Võitis Marjana-Kristiina Meronen Kaiust.

Meeste püssiharjutuste medalite eest hoolitsesid Lennart Pruuli 3x40 lasku standardis võidetud pronksmedaliga ja Siim-Cristian Reppo Sirel, kes lamades harjutuses tuli 608,3 silmaga Eesti juunioride meistriks.

Medalilisa tuli ka liikuva märgi tiirust, kus 30 + 30 lasku Jooksva metssea harjutuses tulid võistkondlikult Eesti meistriks Tõives Raudsaare kasvandikud Henri Loot, Indrek Kaarna ja Henri Pikk. Individuaalselt võitis Henri pronksmedali 536 silmaga. Vahelduva kiirusega harjutuses tuli võistkond samas koosseisus kolmandaks.