Kommenteeri

Õhkrelvadest laskmise Euroopa meistrivõistlustest Norras

Aasta esimesed rahvusvahelised tiitlivõistlused peeti 18.-28.märtsini Norra linnas Hamaris, kus asub Lillehammeri olümpiamängude kiiruisuamise areen Vikingskippet. Tagurpidi pööratud viikingite paati meenutava hiiglasliku spordihalli põrand oli veel 3 nädalat varem jääga kaetud, kuid siis üles sulatatud ja lasketiiruks ehitatud.

Foto: Lassi Palo
90 laskekohta võimaldas kõik kavas olnud harjutused ära pidada ühes vahetuses. Ja kuigi keelatud oli Venemaa ja Valgevene koondiste osalemine ning Ukrainast õnnestus kohale tulla vaid ühel laskuril, võttis ikkagi võistlusest osa 482 laskurit 43 riigist.

Eestist osales 10 täiskasvanut ja 13 juunioride klassi laskurit. Neid abistasid 5 treenerit ja Laskurliidu töötajad, kes tutvusid ka võistluse korraldusliku poolega, sest juba aasta pärast tuleb meil Euroopa meistrivõistlused Tallinnas läbi viia.

Kahekordne EM'i pronksmedali omanik Heili Lepp
Meie koondisele tõi seekord kaks pronksmedalit Liikuva märgi laskur Heili Lepp, kes mõlemas kavas olnud harjutuses jäi kahe Armeenia naise järel kolmandaks. Suurema osavõtjate arvuga harjutustes sai Eesti laskuritest parima tulemuse Valeria Matšel, kes naiste õhupüssi harjutuses sai 626,9 silmaga 21. koha. Oma hetke võimetele vastava tulemuse lasid ka Elva Laskespordiklubi esinumbrid Meelis Kiisk ja Reijo Virolainen. Meelis sai meeste õhupüssi harjutuses 622,8 silmaga 34. ja Reijo õhupüstoli harjutuses 570 silmaga 37. koha. Samal tasemel jätkasid nad mix harjutuse esimeses voorus ning Reijo ka meeskonna harjutuses. Paraku võistkonnakaaslased neid samal tasemel ei suutnud toetada ning järgmisse vooru ei pääsetud kordagi. Aga eks seda oleks olnud ka palju tahta, sest Marianne Tavits ja Kristiina Kiisk näitasid juba individuaalvõistluses, et seekord pole nad parimas vormis ning püstolivõistkonna liikmed Raul Erk ja Erik Amann ebaõnnestusid mõlemad. Meie meestega tihti võrdselt lasknud Läti meeskond võitis aga hõbemedalid.

Juunioride võistluses olid Eesti noored positsioonid veelgi viletsamad. Meie Marleen Riisaar ei pea õhupüssi harjutust oma tugevaimaks küljeks ning seoses Covidist tingitud pausi ja gümnaasiumi lõpetamisega jäi treeningutesse auke sisse. Seepärast olid tulemused veidi madalamad tavapärasest, kuid ainest edaspidiseks tööks sai ta ometi kuhjaga. Samal ajal lootsid mõned tema võistkonnakaaslased kohti 20 hulgas, kuid parimaks jäi Anastassia Olewiczi 50. koht. Eesti kuuest püstoli tüdrukust sai parimana Elerin Ross Tamme Laskuri klubist 549 silmaga 31. koha. 

Kokkuvõttes võib öelda, et kui me tahame aasta pärast kodusel EM-il paremini esineda, peame juba praegu väga põhjalikult selleks kõigil tasanditel valmistuma hakkama.


 

 

 
 
 Lisa kommentaar

Email again: