Kommenteeri

Haapsalu võistlustest

Eesti Laskurliidu kalendris on veebruarist aprillini Haapsalu võistluste periood. Kuna sõit on pikk, siis kõigile toredatele üritustele Elva laskurid ei jõua. Näiteks Ilmar Randma Karikavõistlusest võtsid osa vaid 2 liikuva märgi laskurit. Neist Hillar Loot võitis harjutuses 30+30 lasku 519 silmaga esikoha karika ning 20+20 lasku harjutuses 326 silmaga teise koha oma.

Nädal hiljem peetud MSL „Jõud“ meistrivõistlustel täiendas perekonna auhinnariiulit Hillari tütar Ele Loot, kes naiste õhupüssiharjutuses jäi oma võistkonnakaaslase Tuuli Kübarsepa järel teiseks. Tulemused olid neil vastavalt 387 ja 390 silma. Elvasse tõid teise kaksikvõidu sama harjutuse neidude vanuseklassi parimatena Marianne Tavits 387 ja Marleen Riisaar 380 silmaga. Meeste õhupüssi harjutuses jäi võidust kõige napimalt ilma oma endises kodutiirus võistelnud Marek Tamm. Nii temal, kui Raplamaad esindaval Lauri Ermil oli võrdne tulemus 382 silma, kuid sisekümnete võrdlemisel läks esikoht Laurile. Hõbemedaliga rõõmustas ennast ja Tartumaa võistkonda meesveteranide õhupüstoli harjutuses Heldur Kurig, kes oma 370 silmaga kaotas vaid Raplamaa võistlejale Marek Multramile 5 silmaga. Meeste arvestuses jagasid medalid ümber Eesti meistrivõistluste esikolmiku mehed. Seekord oli parim Peeter Olesk 381 silmaga, hõbe läks 373 silmaga Raul Erkile ja Reijo Virolainen pidi leppima 372 silma ning pronksmedaliga. Võistkondlikus arvestuses kasutas oma kodutiiru eelise ja võistluse juhendi eripära edukalt ära Läänemaa, kogudes 1510 kohapunkti. Tartumaa, kus elvalastele lisaks panustasid väga tõhusalt Ülenurme laskurid, sai kokku täpselt 1000 punkti ja edestades Põlvamaad võideti teise koha karikas.

Punktitabel ja tulemuste protokoll on lisatud

Päev varem toimunud Eesti noorte meistrivõistlustel nii edukalt ei läinud. Elva Laskespordiklubil olid tulejoonel vaid neiud püssilaskurid, kus konkurents on kõige tugevam ja nii pidid Marleen Riisaar 376 ja Marianne Tavits 375 silmaga leppima vastavalt 9. ja 10 kohaga. Esikolmiku tulemused olid kõrgest klassist. Meistritiitli võttis Anastassia Bobõleva Narvast 394, hõbeda Männiku neiu Sigrit Juhkam 393 ja pronksi narvalanna Marika Finne 392 silmaga. Võistkonna arvestuses, kus Elva kolmanda liikmena lisas oma esimesel võistlusel hea soorituse teinud Kristina Mölder 326 silma, saadi neljas koht kahe Narva võistkonna ja Männiku järel.

Need ja teiste harjutuste tulemused on protokollis.


Lisa kommentaar

Email again: