Kommenteeri

Pooled Poolas, pooled Põlvas

Eelmisel nädalavahetusel jagunesid Elva laskurid kahte leeri. Osavõtjaid jagus nii Poolamaale Bialystoki, kui naaber maakonda Põlvasse.
Polish Openi nime kandev rahvusvaheline õhkrelvade suurvõistlus toimus Bialystokis juba 18. korda järjest.  Kokku tuli 480 võistlejat kümnest riigist. Peaauhinnaks oli sõiduauto Peaugeot 208, mille saamiseks tuli läbida mitmeetapiline eelvoorude kadalipp ja lõpuks mees mehe vastu võistluses parim lask sooritada. Sel aastal lasid küll naine naise vastu, sest nii parim püssi, kui püstoli laskur olid kohalikud Poola noored neiud. Erinevatel võistluse tasemetel pudenesid konkurentsist mitmed olümpiavõitjad ja maailmameistrid.
Elva laskuritest jõudis selles konkurentsis kõige kõrgemale Reijo Virolainen, kes 32 parema püstolilaskuri hulka pääses neljanda tulemusega. Seal jõudis Reijo alistada kaks vastast ja jõudis 8 parema hulka. Järgmise konkurendiga lasi ta võrdse tulemuse, kuid lisalasu tegi vastasest kehvema ning pidi üks voor enne auto nimel peetud Superfinaali kõrvale astuma.
Võimalus nii kaugele jõuda oli ka meie võistkonna noorimal liikmel Marleen Riisaarel. Ta parandas esimesel päeval tublisti oma isiklikku rekordit, viies selle 404,2 silmani. Selle tulemusega oli ta 2002.a.  ja hiljem sündinud tüdrukute hulgas 7. kohal. Noorte finaali nelja parema hulka oleks viinud vaid 0.8 silma parem tulemus. Sellest finaalist edasi Superfinaali saada oleks olnud muidugi raske, sest sinna pääses vaid võitja.
Lisaks elvalastele osalesid võistlusel Eestist veel Narva laskurid. Neist oli edukaim Anastassija Bobõleva, kes võitis viimasel päeval naisjuunioride õhupüssiharjutuse põhivõistluse 413,6 silmaga. Paraku finaalis sellist kindlus ei jätkunud ja seal tuli leppida 7. kohaga.

Nii jäi Eestil seekord medaliarve avamata. Kuna ka peaauhind jäi Poola, siis nii tuli tagasi sõita oma transpordiga. Siinkohal tahame südamest tänada Citymotorsit, kes toetas meie võistlussõitu uue Renault Trafic sponsorbussi tasuta rentimisega. See tegi meie suhteliselt pika ja kuluka reisi oluliselt mugavamaks ja odavamaks.   
Kõik tulemused leiad mahukat võistluse protokolli sirvides.
Kes Poola võistluse ära põlgasid, põgenesid samal ajal Põlvasse. Ja tegid seal ilusaid laskmisi.
Ainukese esikoha võitis Emily Malkus tüdrukute lamadesharjutuses 283 silmaga. Tuuli Kübarsepp sai teise koha naiste lamades harjutuses 584 silmaga ja kolmanda õhupüssi harjutuses 393,3 silmaga. Marek Tamm oli meeste lamades harjutuses 587 silmaga kolmas ja Hillar Loot Liikuva Märgi harjutuses samuti pronksisel kohal 499 silmaga. 
Ka selle võistluse kohta on tehtud tulemuste koondtabel.

Lisa kommentaar

Email again: