Kommenteeri

Kuidas elvalased Põlva meistriks tulid

Nädal enne selle aasta viimaseid tiitlivõistlusi - Eesti võistkondlikku meistrivõistlust ja karikavõistlust Narvas - testisime selleks valmisolekut naabermaakonna meistrivõistlustel.
Testi tulemused olid erinevad. Mõned laskurid (Tõives, Siim, Mart-Mikael, Karl ja Ele) tahtsid konkurentide valvsust hajutada ja jätsid ennast meelega protokolli viimastele ridadele. Mõne laskuri (Karita) vormist ei soovinud treenerid vastastele õiget pilti anda ning jätsid tema õhupüssi koju. Mõni laskur (Reijo) ei võtnud ise püstolit kaasa, kuid nii, nagu nina 25 m tiiru pistis, võeti kratist kinni, tõsteti tulejoonele, anti võõras püstol ja padrunid pihku ning kamandati - "tuld".
Pooleks tunniks õnnestus tal putkata 10 meetri tiiru, et lasta proovid ja 60 lasku õhupüstolist, mida ta tegelikult Põlvasse laskma tuli. Kiirtuld andes läksid enamus kuule kogemata kümnesse. Kohtunikud lugesid tema lehti kaks päeva kokku, kinnitades lõpuks tulemuseks 580 silma, mis on Reijo selle hooaja parim ja tagas talle ka Põlva meistri auväärt nimetuse. Tagasiteel koju läbi 25 m tiiru pidi ta laskma ka sportpüstoli harjutuse teise poole, kus esimese seeria ebaõnnestumine jättis ta neljandaks ja ilma ihaldusväärsest medalist. Loodetavasti saab ta saadud suurest psüühilisest traumast laupäevaks üle.
Põlva meistritiitli pidi vastu võtma ka Tuuli, kes taipas alles õhupüssi harjutuse viimase seeria ajal, et liiga hea tulemus võib liigset tähelepanu äratada ning lasi seal sisse ühe kaheksa. Keegi teistest võistlejatest ei suutnud siiski tema 384 silma ületada.
Taktikaliselt paremini õnnestus Tuulil väikepüssi standard, kus ta viimase püsti asendi 84 silmase seeriaga timmis oma tulemuseks vist juba viiendat võistlust järjest 559 silma. Saavutatud kolmandalt kohalt on järgmine kord hea positsioon vastaseid rünnata. Sama strateegiat kasutasid ka teised meie pronksmedali võitjad - Karita neidude lamades harjutuses 277 silmaga ja Aivar meeste õhupüstoli harjutuses 564 silmaga.
Loodetavasti meie väikesed kavalused uinutasid vastaseid ja Narvas on kirkamad medalid meie kaelas.
Salaplaan on avaldatud järgmisel real:
//media.voog.com/0000/0038/3149/files/2016-12-03-Plva-maakonna-lahtised-MV-1.pdf

Lisa kommentaar

Email again: