Kommentaarid (4)

Tartumaa on parim laskespordi maakond

Peamiselt Elva ja Ülenurme klubide laskuritest moodustatud Tartumaa võistkond võttis ülekaaluka võidu nädalavahetusel Elvas toimunud Maaspordiliit Jõud laskmise meistrivõistlustel. Kokku koguti 1258 punkti ja edestati teiseks jäänud Ida-Virumaad 410 punktiga. Kolmandaks tuli Viljandimaa 708 punktiga.

Karl Kontor Tartumaa võidukarikaga
 
Õnnelikud medalivõitjad Kristina, Ele, Marianne ja Marleen.
Tartumaa edukaim laskur oli seekord Elva laskur Reijo Virolainen 2 kuld, ühe hõbeda ja ühe pronksmedaliga. Kõrgeklassilised olid tema võidutulemused vabapüstolis 546 silma ja sportpüstolis 584 silma. Ka naiste püstoli harjutustes tulid esikohad Tartumaale, sest sportpüstoli harjutuse võitis elvalane Kristina Kiisk 564 silmaga ning standardpüstoli samuti elvalane Anni Käärst 552 silmaga. See tulemus on lisaks Anni isiklikule rekordile seitse silma parem ka senisest Eesti rekordist.

Naiste standardpüstoli esikolmik, vasakult Kairi Heinsoo, Anni Käärst ja Kristina Kiisk

Isiklikke rekordeid püstitasid ka meie püssilaskurid. Ele Loot lisas senisele 2 silma ning võitis kindlalt naiste 3x20 lasku kolme asendi standardharjutuse 572 silmaga. Tema järel tulid Valeria Matšel 567 ja klubikaaslane Tuuli Kübarsepp 565 silmaga. Sama harjutuse juunioride konkurentsis lisas Kristina Mölder oma senisele parimale 9 silma ning võitis 569 silmaga pronksmedali Anastassia Olewiczi 580 ja Susanna Sule 571 silmaste tulemuste järel. Esikoha sai Kristina aga lamades harjutuses, kus tal õnnestus oma Ida-Viru konkurenti Olewiczit edestada 0,1 silmaga. Kolmanda koha võttis siin endale taas elvalane - Marleen Riisaar.

Naisjuunioride lamades harjutuse esikolmik, vasakult Anastassia Olewicz, Kristina Mölder ja Marleen Riisaar

Naiste lamades harjutuses sai esikoha Kairi-Liis Roonurm Ülenurmelt, jättes teiseks Marianne Tavitsa. Meeste sama harjutuse võitis Meelis Kiisk 619,3 silmaga põlvalase Siim Tirpi 616,0 ja meie Marek Tamme 615,3 silma ees. Meeste standardis sai Siim Christian Reppo-Sirel uue isikliku rekordiga 561 silma teise koha Konstantin Loginovi järel.

Liikuva märgi laskurid.
Kahe medaliga toetasid kodumaakonda ka liikuva märgi laskurid. Hillar Loot oli kolmas 30+30 lasu harjutuses ning Indrek Kaarna 20+20 lasku mix harjutuses. Mõlemad laskmised võitis Väino Eller Harjumaalt, jättes teiseks Endi Tõnisma Raplamaalt. 

Lõpliku protokolliga ja punktide arvestusega saab tutvuda SIIN.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (4)
oacQAMknGCZ auQEXjNGilnmbc · 16. juuni 2022
rfviNQVeEY hIazCFDqLo · 16. juuni 2022
RyBDpZEwNoSYc CTqFNfnwGvjbJBUd · 29. juuni 2022
FatwAGyjHDfnPk DIsNjFqdULy · 29. juuni 2022