Kommenteeri

100 Silma Seltsi 1. üldkoosolek

100 Silma Seltsi esimene tegevusaasta hakkab täis saama ja nii oli põhjust kokku kutsuda Seltsi üldkoosolek. Esimest korda said ühise laua taga kokku Elva Laskespordiklubi laskurid ja nende toetajad.


Koosolekule kogunenud inimesi vaadates torkas silma, et suure osa toetajatest moodustasid laskurite pereliikmed. Kindlasti on väga tähtis, et kõige lähedasemad inimesed mõistavad ja toetavad sportlase püüdlusi. Kuid see näitab ka seda, et meil on teha veel palju tööd, et leida kaasteelisi kaugemalt. Siiski võib rahule jääda esimesel tegevusaastal eraisikutelt ja ettevõtetelt kogutud rohkem kui 10 000 eurose toetussummaga. Tänu sellele saime uuendada laskurite relvastust ja varustust ning käia rahvusvahelistel suurvõistlustel kogemusi omandamas ja närvi tugevdamas.

Kõik see on aidanud meie tipplaskuritel oma võimeid edukalt realiseerida. Kõrgel tasemel stabiilsust näitasid kogu hooaja vältel Reijo Virolainen ja Tuuli Kübarsepp, kes võitsid kahe peale kokku 4 Eesti Karikasarja üldvõitja karikat. Neile sekundeerisid edukalt teisedki klubi laskurid, kes olid osalised 13 Eesti meistrivõistluste medali võitmises. Esimesed rahvusvaheliste tiitlivõistluste tuleristsed said meie kolm juuniori Tallinna Euroopa meistrivõistlustel.

Oluline on ka see, et õpingute ja tööga vägagi hõivatud inimesed leiavad aega ja tahtmist, et oma lemmikalaga jätkuvalt tegeleda. Ja seda vaid põhjusel, et neile lihtsalt meeldib lasta! Kui me leiame sellist suhtumist pooldavaid sponsoreid, kes ei oota meie laskuritelt ainult kõlavaid tiitleid ja kulda-karda, siis saavad rõõmu ja õhinaga tegutsevad sportlased keskenduda oma tegevusele ja võidud tulevad, kui loomulik kaasnähtus. Kohal olnud sponsoritest keegi ei väljendanud seltsi esimese tegevusaasta suhtes pettumust ja olid koostöö jätkumise poolt.

Üldkoosolek otsustas teha 100 Silma Seltsi statuudis paranduse, et seltsi liikmeks saavad ka klubi laskurid, kes on võitnud oma vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel medali. See annab võimaluse liikmeks saada ka püstoli- ja liikuva märgi laskuritel.

Loomulikult ei saadud laiali minna ilma laskmiseta. Iga osaleja tegi ühe lasu elektroonilisse märklehte ja nende tulemuste liitmisel selgus, et me oleme 171 silma selts. Kavas on jätkata sama harjutusega igal koosolekul, et näha seltsi koostöövõime arengut. Peale kosutavat kehakinnitust peeti maha ka sponsorite vaheline jõuproov püstolilaskmises, mille 81 silmaga võitis Indrek Riisaar. Proffide vasaku käega laskmise duellis võitis Aivar Vanakamar 85 silmaga Reijo Virolainenit, kes suutis 81 silma lasta. Päevale pani kõlava punkti klubi suursponsor Georg Männik, kes lubas soovijatel proovida oma isiklikku jämedate raudadega arsenali.

 

 

 


Lisa kommentaar

Email again: