Kommenteeri

Euroopa meistrivõistlused Wroclawis

Selle aasta ainukesed täiemahulised kuulilaskurite tiitlivõistlused,  Euroopa õhkrelvade meistrivõistlused, peeti äsja Poolas Wroclawi kesklinnas troonivas sajandivanuses maailmapärandi nimekirja kuuluvas Centennial Hallis.
Väärikas keskkonnas lasti väärikaid tulemusi. Püstitati 3 maailma- ja 12 Euroopa rekordit. Medaleid jagus 20 riigile. Edukaim oli Venemaa 29 medaliga. Ka Ukraina oli tubli, võites kokku 17 medalit. Kui lisada siia veel kolmanda riigi Rootsi 8 medalit, ongi üle poole auhinnalauast tühi. 17 riiki jagasid selle osa ja 25 riiki jäid hoopis tühjade pihkudega, sealhulgas ka Eesti.
Meie Laskurliit lähetas Poolamaale 15 laskurit. Kolmeliikmelisi võistkondi sai neist moodustada 3 ja kaheliikmelisi mix võistkondi 5 tükki. Kõikidel aladel peetud finaalide lähedale paraku keegi meie laskuritest ja võistkondadest ei jõudnud, kuigi hooaja jooksul lastud tulemuste põhjal oli mõne õnnestumise ootus isegi põhjendatud. 
Näiteks oma selle hooaja parimate tulemustega oleks finaali pääsenud Peeter Olesk meeste ja Kirill Lepman meesjuunioride õhupüstolis, Aleksandra Moissejeva naisjuunioride õhupüstolis ning Anastassia Bõbõleva ja Anastassia Olewicz naisjuunioride õhupüsssi harjutuses. Võistkondadest oleks selle matemaatika alusel kindlalt  8 hulka pidanud jõudma püstolimehed ja püstolitüdrukud. Viimastel jäigi sellest kõige napimalt, vaid 4 silma puudu ning tuli leppida 10. kohaga.
Ainuke laskur, kes meie võistkonnas lasi oma hooaja parima tulemuse ühe silmaga üle, oli Kristina Kiisk. Parima tulemuse lähedale küündisid veel vaid Meelis Kiisk ja Reijo Virolainen, Valeria Matšel, Anastassia Bobõleva ja Katrin Smirnova lasid alla oma parimate päevade taseme, kuid päris ära ei lagunenud. Koha oma harjutuse võistlejate nimekirja esimeses pooles leidsid aga neist kõigist vaid Bobõleva ja Virolainen. vastavalt 23. realt 70  ja 39. realt 83 võistleja hulgas.
Seega meie laskurite ühine probleem tundub olevat vormi õige ajastamine ja oma võimete maksimaalne realiseerimine kõige tähtsamal võistlusel. Loodetavasti analüüsivad meie täpsuskütid nüüd koos arvukalt kohal viibinud treeneritega saadud kogemused läbi ja teevad edaspidi edu tagavad järeldused.
Kogu statistika võistluse kohta leiavad huvilised tulemuste raamatustLisa kommentaar

Email again: