Kommenteeri

Elmar Kivistiku mälestusvõistlus

Täna, 13.novembril, on 13-kordse maailmameistri Elmar Kivistiku 111. sünniaastapäev. Selle tähistamiseks peeti tema koduvallas Tabiveres juba 12. mälestusvõistlus.
Tänu Tabivere spordielu eestvedajale Toomas Rosenbergile on seda võistlust peetud alates Kivistiku 100. sünniaastapäevast. Eesti kõigi aegade edukaima laskuri saavutuste meenutamiseks ja laskespordi populariseerimiseks Jõgevamaal tuleb igal aastal kohale Eesti laskurite eliit ja ümbruskonna valdade aktiiv.
Kahel viimasel aastal on tänu Eesti Laskurliidu ja Elva Laskespordiklubi abile võistlussaali paigaldatud elektroonilised märgid. See on suurendanud võistluse atraktiivsust ja äratanud huvi ka harrastajate hulgas.
Nii osales tänavusel võistlusel 37 inimest seitsmest omavalitsusest. Võistlus oli põnev ja tasavägine, Täiskasvanute finaalis tuli võitja selgitamiseks kasutada lisalasku, mille abil sai esikoha karika Lauri Aunap Tabiverest jõgevalase Ants Prii ees. Noorte finaalis suutis kohalik neiu Gerti Natus edestada Helis Perki Laiuselt vaid 0,1 silmaga. Võistkonnavõistluses sai esikoha Tabivere vald.
Aasta õhkrelvaharjutuste edetabeli põhjal koostatud tipplaskurite võistlusel asusid esimesena tulejoonele püstolilaskurid. Erakordselt kindlat kätt ja raudset närvi näitas Reijo Virolainen, kes iga lasuga suurendas konkurentide ees edumaad ja võitis esikoha 203,5 silmaga. See tulemus ületab Reijo enda nimel oleva ametliku Eesti rekordi 1,8 silmaga, kuid kinnitamisele ei lähe, kuna põhivõistlust ei peetud. 10 lasust tegi Reijo kümnete vahele vaid 6 üheksat, millest halvim oli teine lask 9,5 silma. Teiseks jäänud Kristen Madissoo kaotas 9,5 silmaga. Kolmanda koha karika võitis parima naisena Veera Rumjantseva.
Püssiharjutuses ei andnud aga naised, õigemini neiud, meestele üldse sõnaõigust. Neist parimana suutis Lauri Erm tulla neljandaks. Oma eelmise aasta esikohta kaitses 15-aastane Narva laskur Anastassia Bobõleva 202,6 silmaga. Teiseks jäi viimastel laskudel veidi suuremaid vigu teinud võitjast vaid aasta vanem Elise Saar Haljalast 199,9 silmaga. Eesti rekordiomanik Valeria Koljuhhina pidi leppima kolmanda kohaga. Võistlusel osalenud Elva laskuritest tuli Ele Loot kuuendaks ja Lennart Pruuli seitsmendaks.
Kõik tulemused on protokollitud

24-kordne Eesti meister võitis 13-kordse maailmameistri mälestusvõistluse karika neljandat korda.

Lisa kommentaar

Email again: