Kommenteeri

Eesti noorte meistrivõistlustelt tuli Elvale igat värvi medaleid

Haapsalus peeti õhkrelvahooaja viimane tiitlivõistlus, kus Eesti olümpiakomitee juubelimedalid jagati noorteklassi laskuritele. Elva 14 liikmeline võistkond esines edukalt, tuues koju ühe individuaalse kuld- ja hõbemedali ning 2 võistkondlikku pronksi.

Nädal tagasi Euroopa meistrivõistlustel head vormi näidanud Lisell Väljakul jätkus kindlat kätt ka nüüd ja ta võitis neidude õhupüstoli harjutuses Eesti noorte meistritiitli 356 silmaga, edestades Mariliis Pärna Tamme Laskurist 8 silmaga. Võistkond, kuhu kuulusid veel Marta Mia Mändma ja Kelis Randver, saavutas 10 võistkonna hulgas kõrgelt hinntava 4.koha.

Lisell oma kullast medaliga
  
Neidude õhupüstoli harjutuse esikolmik.

Noormeeste püssiharjutuses pidas Mihkel Villem Kõps tasavägise võistluse endast 5 aastat noorema Markus Minniga Pärnumaalt, kuid pidi lõpuks konkurendile 2,6 silmaga alla vanduma. Tulemused vastavalt 393,2 ja 395,8 silma. Pronksmedali sai Kaspar Pettai Järvamaalt 387,2 silmaga, kes aga koos võistkonnakaaslastega võitis meeskondliku kuldmedali. Elva võistkond jäi alla ka Narvale ning nii said lisaks Mihkel Villemile pronksmedalid kaela Kaido Mihkel Marimaa ja Gregor Kruuse.

Noormeeste õhupüssi esikolmik.
Pronksmedali võitnud Elva noormeeste võistkond

Neidude õhupüssiharjutuses ei saanud keegi vastu Narva tüdrukutele, kes võtsid nelikvõidu. Medalid said Varvara Rogaten 409,1, Ksenja Ivanova 408,0 ja Karin Smirnova 402,0 silmaga. Parima elvakana sai Kaile Ülper 395,8 silmaga viienda koha. Medalivõit jäi seekord ebaõnnestunud kolmanda seeria taha. Punktikohale ehk üheksandaks lasi siin ennast värske püstolilaskmise noortemeister Lisell Väljak 391,9 silmaga. Tema noorem õde Mirell, kes 10 aastasena oli ühtlasi ka võistluste noorim osavõtja, sai 381,7 silmaga 13.koha.

Pronksmedali võitnud Elva tüdrukute I võistkond
Võistkondlikult oli kahe Narva võistkonna järel pronksmedalil Elva tüdrukute I võistkond, kus lisaks Kailele ja Lisellile ka Krista Kiisk. Elva tüdrukute II võistkond, koosseisus Mirell Väljak, Kristiina Hurt ja Raneli Brovin tuli neljandaks. 


Peale kahte tiitlivõistlust hoiab Elva Laskespordiklubi Narva järel endiselt noortespordi punktiarvestuses teist kohta. Vaatame, mis suvine tulirelvahooaeg meile toob! Napilt natukene üle kuu aja on veel jäänud, mil avame välitiirude hooaja Elvas viimasel aprillikuu nädalavahetusel kui toimuvad 51. Heli Rassi mälestusvõistlused.

   

Lisa kommentaar

Email again: