Kommenteeri

Marten Padar ja Kristina Mölder on Eesti koolinoorte meistrid

Haapsallu kogunes jälle palju noori laskureid omavahel mõõtu võtma. Seekord esindati oma koole ja selgitati Eesti Koolispordiliidu meistreid õhupüssist laskmises.
Osa võisid võtta 6.-9. klassi õpilased ja arvestust peeti eraldi Gümnaasiumite ja põhikoolide 4-liikmeliste võistkondade vahel. Individuaalselt selgitati poiste ja tüdrukute paremusjärjestus.

Suurepäraselt esinesid Elva Gümnaasiumi noored, Poiste arvestuse tuli 20 lasuga toelt laskmise harjutuses 53 võistleja hulgas esikohale Marten Padar, kes sai tulemuseks 200 silma, kusjuures kõik tema lasud olid sisekümned. See tagaski talle esikoha, sest teised kaks 200 silma lasknud noormeest, Kahru Männik Ülenurme Gümnaasiumist ja Artjom Plotnikov Narva Keeltelütseumist, olid lasknud 19 sisekümmet.
Tüdrukute samas harjutuses lasid meie Elgitha Vaarik ja Kristina Mölder vastavalt 200 ja 199 silma ning olid nende tulemustega teine ja kolmas. Samuti 200 silma lasknud Lili Karukäpp Palade Põhikoolist Hiiumaalt oli Elgithast rohkem tabanud märklehe südamikku ning sai seepärast kuldmedali. Elva kooli võistkonna neljas liige Mariette Pennar lasi samuti väga hästi, kuid lõpu eel tulid mõned lasud sisse, mis ei ulatunud napilt kümnesse ja nii sai tema kogusummaks 195 silma, mis andis talle 19. koha. Ülitihedas võistkondlikus konkurentsis tähendas see Elva Gümnaasiumile 794 silmaga kolmandat kohta. Vaid 2 silma rohkem lasid võitjakarika koju viinud Narva Keeltelütseumi laskurid ning meiega sama summa kokku saanud Narva Soldino Gümnaasium sai teise koha tänu suuremale sisekümnete arvule. Elva omakorda edestas vaid 1 silmaga naabreid Ülenurme Gümnaasiumist. Medaleid aga jagus ka varuvõistlejatele ning meilt sai selle oma esimesl võistlusel käinud Kaur Jürgenson, kes lasi 188 silma ning oli sellega individuaalselt 35. kohal
Peale toelt laskmist oli kavas ka 20 lasku püstiasendist. Selles harjutuses tuli tüdrukute arvestuses koolinoorte meistriks Kristina Mölder 185 silmaga. Ta edestas kindlalt 180 silma lasknud Susanna Sulet Rapla Vesiroosi koolist ning Kristiina Valetovat Narva Kesklinna Gümnaasiumist. Elgitha Vaarik lasi Valetovaga sama 174 silma, kuid pidi leppima 4 kohaga sisekümnete vähemuse tõttu.
Tulemused saab üle vaadata protokollist

Lisa kommentaar

Email again: