Kommenteeri

Medalitesadu Elva noortelt

Maikuus ära jäänud Eesti noorte meistrivõistlused peeti juuni viimasel nädalavahetusel Männiku lasketiirus.

Peale eriolukorra piirangute leevendamist said meie laskurid taas tulejoonele mai alguses ja vähem kui kahe kuuga jõuti treeningutel viia ennast väga heasse vormi.  Selle tõestuseks saavutati nüüd oma vanuseklassi aasta tähtsaimal tiitlivõistlusel 4 individuaalset ja 3 võistkondlikku medalikohta.

Laupäeval juhatas medalivõitude seeria veidi ootamatult sisse Mihkel Villem Kõps, kes noormeeste lamades harjutuse lasi 60 lasuga isikliku rekordi 596,5 silma ning sai sellega kahe Narva laskuri järel kolmanda koha ja pronksmedali. Sellist edu ei julgenud ennustada, sest kõik poisid ühes vahetuses lastes pidi Mihkel loovutama oma tavapärase relva võistkonnakaaslasele ja uue relvaga sai ta teha vaid ühe trenni. Veelkordne tõestus, et hea laskur kohaneb kiiresti uute oludega ja relvast olulisem on laskuri enda võimekus.

Ka teised meie posisid lasid kenasti ning kui löödi kokku võistkondadesse määratud laskurite tulemused, siis selgus, et Elva noormehed olid võitnud narvalaste järel  hõbemedalid. Lisaks Mihklile said medali kaela Marten Padar, kes 591,6 silmaga oli individuaal arvestuse seitsmes ning Kristofer-Jaago Kivari, kellele 585,1 silma andis 9. koha. Hästi võistlesid ka meie individuaallaskurid Kaimar Kalnitski ja Hugo Uiga, kes saavutasid vastavalt 10. ja 15. koha.

Teises vahetuses lasknud tüdrukud said aga poiste edust sellise innustuse, et võtsid võistluse favoriidi, Narva neiu Anastassia Olewiczi järel sisse neli järgmist kohta. Olewiczi võidutulemus oli 608,8 silma. Tema kannul said hõbemedali Marleen Riisaar 604,4 ning pronksmedali Kristina Mölder 600,3 silmaga. Neljanda kohaga pidi leppima Mariette Pennar, kes lasi 598,9 ning viiendaks jäi eelmise aasta hõbeda neiu Nathalie Lessing. Kuid medalita ei jäänud nemadki, sest koos Marleeniga riputati neile kaela Eesti noortemeistri kuldmedalid. Tugev Narva võistkond oli alistatud 1,1 silmaga.

Pühapäeval oli kavas 3x20 lasku standard. Meie poisid siin eelmise päeva edu ei suutnud korrata. Individuaalselt oli edukaim Mihkel Villem Kõps 517 silma ja 7. kohaga. Meistriks tuli Joosep Robin Albert 565 silmaga. Elva võistkond jäi neljandaks.

Tüdrukute standardis aga ei jätnud Marleen Riisaar oma põhirivaalile Anastassia Olewicile mingit lootust. Iga seeriaga edu suurendades tuli lõpuks ülikindel 12 silmaline võit ja suurepärane kuldmedali ning Eesti noortemeistri tiitli taganud tulemus 575 silma. Asendite kaupa tuli seejuures põlvelt 188 silma, lamades 197 ja püsti 190 silma. Kogusumma ületab 7 silmaga meistrijärgu normi ning jääb vaid 3 silmaga alla Katrin Smirnovale kuuluvast Eesti noorte rekordist. Selle tulemusega ei jätnud Marleen õhku küsimust, kes on hetkel parim noor püssilaskur Eestis.

Võistkondlik kuld jäi seekord veel veidi ühtlasemalt esinenud Narva naiskonnale, kuid meie teiste tüdrukute tulemused, mis seekord tagasid neile koos Marleeniga võistkondlikud hõbemedalid, annavad tulevikuks head optimismi. Mariette Pennar oli 525 silmaga üheksas ja Kristina Mölder 518 silmaga 11. kohal. Nende vahele mahtus veel meie individuaalvõistleja Kaja Asi 523 silmaga.

Suure panuse meie noorte laskurite edusse andis vaid aasta algusest klubis treenerina tööle asunud Marianne Tavits, kes ise alles juunioride klassi laskurina kaasa lastes on loonud hea klubisisese õhkkonna. See on aidanud tal ka enda tulemusi tublisti parandada. Seekord väljaspool arvestust lamades harjutust kaasa lastes viis ta isikliku rekordi 610,8 silmani, mis jäi selle päeva parimaks tulemuseks põhivõistlejate ees.

Kõik tulemused saab üle vaadata võistluse protokollist.

Puhkust aga laskuritele ei anta, sest juba järgmisel nädalavahetusel algavad Elvas Eesti meistrivõistlused, kus meie äsja edukad olnud noored peavad võimeid võrdlema kuni 20 aastaste juunioride klassis. 

 

Lisa kommentaar

Email again: