Kommenteeri

INTERVJUU | Olümpiapääsme nimel treeniv Elva laskesportlane Meelis Kiisk: Kõik on võimalik!

Täna, 11. aprillil saavad Brasiilias, Rio de Janeiros alguse olümpiamängude kvalfikatsioonivõistlused laskmises, kuhu sõidab olümpiapääset püüdma ka Elva Laskespordiklubi meistersportlane Meelis Kiisk. Uurisime nii seda, kuidas ta on selleks oluliseks võistluseks valmistunud, millised eesmärgid on ta endale suviseks tulirelvahooajaks seadnud kui ka seda, milline näeb välja tema kui tipplaskuri klassikaline treeningnädal. 


Millised on sinu suvise tulirelvahooaja tähtsamad võistlused sel aastal?

Hooaeg on juba tegelikult poole peal. Üks tähtsamaid on Rio de Janeiro olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlus nüüd aprillikuus ning Euroopa meistrivõistlused maikuus. Olulised on ka MK-etapid, kuid kõige suurema kaaluga on minu jaoks siiski need võistlused, kus olümpiakvoote jagatakse, sest minu suureks eesmärgiks on just see ära tuua.

Kuidas oled siiani valmistunud olümpiamängude kvalifikatsioonivõistluseks? Kuidas ettevalmistused läinud on?

Kõvasti trenni tehes. Loomulikult palju tööd tiirus, füüsiline ettevalmistus jooksmise ja jooga näol ja vaimne ettevalmistus. Olen kasutanud Team Estonia raames võimalusi vaimse ettevalmistuse jaoks, kohtunud spordipsühholoogiga ja ka oma treeneri Petraga tegelen sellega igapäevaselt.

Ettevalmistus on sujunud üldjoontes hästi ja tunnen, et vorm on hea. Võrreldes eelmise aastaga olen küll 50m peal saanud vähe lasta, sest Elvas talvel võimalused selleks puuduvad. Seetõttu olen pidanud tihti käima Põlvas treenimas. Talvel jäi ka tulirelva trenni väike auk sisse, aga tegin see-eest õhkrelvatrenni sellevõrra rohkem. Märtsi lõpus käisin ka Itaalias laagris, kus sain lasta välitingimustes ning treenida koos oma treeneriga. 

Sa teed spordi kõrvalt ka palgatööd, oled abikaasa ja isa kahele tütrele. Kuidas oled ühildanud oma töö, eraelu ja tippspordi? Kui kerge või raske see sinu jaoks olnud on?

See aasta olen igasugu uusi võimalusi juurde otsinud, et aina enam tööd ja sporti kokku viia. Tänu sellele on aga päevad tihti tihedamad ja nädalalõppudel annab see tunda. Kindlasti on raske töö, eraelu ja spordi vahel balanssi leida, aga sport on kindlasti hetkel esikohal. Eraelu on tihti üks esimesi, mis selle arvelt kannatab. Tagaplaanile jäävad kodused toimetused, aga saan rõõmus olla selle üle, et mul on niivõrd toetav ja mõistev perekond.

Finantsiliselt on sel aastal siiski veidi kergem kui eelnevalt, sest tänu Team Estonia toetusele saan sel aastal kaetud kõik plaanitavad võistlusreisid. 

Eelmine tulirelvahooaeg 2023. aastal oli sulle väga edukas. Püstitasid mitmeid uusi isiklikke rekordeid ja ühtlasi nihutasid enda nimel olevaid Eesti rekordeid veelgi edasi. Mida sa sellest endaga uude hooaega kaasa võtsid?

Olen võtnud kaks põhiasja. Esiteks selle, et kõik on võimalik. Alati tuleb iga lasu eest võidelda, sest iga lask, mille sa teed, on võrdväärselt oluline. Ja teiseks selle, et ma olen piisav. See, kes ma olen, on piisav ja ma võin ennast usaldada.


Milliseid eesmärke oled selleks aastaks endale seadnud?


Tulemuse poole pealt, võistlen ja võitlen kõige suuremate eesmärkidega - võidelda välja olümpiapääse. Ja kui see õnnestub ning olümpiale pääsen, siis tuleb luua endale need tingimused, et olla ka olümpial top 8 seas. Selle nimel teen ma tööd igapäevaselt.

Tehnilisema poole pealt olen hetkel jõudnud tänasele tasemele suuresti omast initsiatiivist. Nüüd on aeg kõik need aastate jooksul omandatud oskused ja detailid kokku panna ja näidata eelkõige iseendale, milleks ma võimeline olen ja realiseerida kogu tänane potentsiaal.

Sinu treeneriks on itaallanna, maailmameister ja olümpiasportlane Petra Zublasing. Kuidas koostöö teil omavahel sujub?

Oleme Petraga koostööd teinud nüüdseks 2 aastat ja see sujub väga hästi. Ainuke kehv asi on see, et tahaksin treenerit tihedamini näha, sest kokkusaamised on väga intensiivsed ja produktiivsed. Mulle sobivad tema treenimisviisid väga. Kui olin treeneri otsingul, püüdsin ise temaga kontakti luua ja mul on väga hea meel, et temaga juba teist aastat koostööd saan teha. Tean, et tal on suured kogemused ja ta saab väga hästi aru mu probleemidest ja nõrgematest kohtadest.

Lõpetuseks kirjelda oma keskmist treeningnädalat lugejatele. Mitu trenni nädala jooksul teed?

Relvaga tööd teen umbes 12 tundi nädalas, lisaks sama palju füüsilist trenni jõusaalis, jooksmist, joogat ja vaimset tööd spordipsühholoogiga. Keskmiselt treenin ma 6 päeva nädalas ja puhkan ühel päeval, kuid ka siis kipun tegema kergema kuiva treeningu. Ideaalis tegelen spordiga 6 tundi päevas, nädalas kokku umbes 25 tundi. Kui sihid on kõrged, siis tuleb ka tööd palju teha.

Olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlusel saab Meelisele kaasa elada:
  • 15. aprill - õhupüssi kvalifikatsioon
  • 16. aprill - õhupüssi finaal
  • 17. aprill - tulirelva standardharjutuse I kvalifikatsioon
  • 18. aprill - tulirelva standardharjutuse II kvalifikatsioon
  • 19. aprill - tulirelva standardharjutuse finaal
Võistluste kõik tulemused ja info on leitav ISSF'i kodulehel siin.


Meelis Kiisk on 1991. aastal sündinud laskesportlane, kes kuulus kuni 2021. aastani Järvamaa Laskespordiklubisse, kuid siis soovides paremaid treeningtingimusi liitus Elva Laskespordiklubiga. 

Meelis on juba oma teismeeast alates Eesti meeslaskurite tipus olnud. Peale keskkooli, otsustati 2011. aastal kolida USA'sse, et tegeleda laskmisega edasi kõrgemal tasemel. Spordistipendiumi saanuna, õppis Meelis laskespordiga tegelemise kõrval Lääne-Virginia Ülikoolis arvutiriistvara- ja elektriinseneriks. 


Ainuüksi Elva Laskespordiklubi sportlasena, viimase kolme aasta jooksul, on Meelis võitnud individuaalselt 8 Eesti meistritiitlit. Läbi oma sportlaskarjääri on ta erinevates vanuseklassides võitnud aastate jooksul individuaalselt kokku koguni 42 meistritiitlit. USA õpingute ajal võitis Meelis võistkondlikult neljal korral ka USA üliõpilaste meistritiitli. Hetkel kehtivatest Eesti rekorditest, seitsmest meeste püssi rekordist, kuulub Meelise nimele neist koguni 5 rekordit. 2023. aastal saavutas Meelis Peruus, Lima MK-etapil tulirelva standardharjutuses kõrge 8. koha!

Kui sina, kes sa seda intervjuud Meelisega loed, hindad tema suurt pühendumist spordile ja suurte eesmärkide saavutamist ning soovid Meelisel aidata saavutada eesmärke, milleni Eestis on vähesed jõudnud, siis otsime alati häid partnereid, kes aitaksid meie klubi sportlastel oma unistusi täide viia.  

Kui soovid olla üks nende seast, kes annab klubile või mõne konkreetse sportlase saavutustele hoogu juurde, siis rõõmuga räägiksime sinuga toetusvõimalustest lähemalt.

Lisainfot leiab meie kodulehelt!


Lisa kommentaar

Email again: