Kommenteeri

Eesti meistrivõistlustelt 12 medalit

Edukas ja hea õnnega Eesti meistrivõistlus jätkus Elva laskuritele võistluse lõpuni. Kokku tuli koju 12 medalit, millest 6 olid kuldsed, 2 hõbedased ja 4 pronksised
Meie kõige edukamaks laskuriks sai liikuva märgi võistkonna liider Henri Pikk, kes võistis individuaalselt mõlemad harjutused, seejuures täitis ta vahelduva kiirusega laskmises esmakordselt meistrinormi ning ühtlasi vedas kogu Elva I võistkonna kullale. Kaaslasteks olid Hillar Loot ja Indrek Kaarna. Sama meeskond sai 30+30 lasku harjutuses pronksmedali kahe MäLK võistkonna järel. Üldse osales liikuva märgi harjutuses enneolematult palju võistlejaid, nii et välja sai panna 7 meeskonda ja 2 naiskonda.
Medalite hulgalt järgmine meie laskur oli Tuuli Kübarsepp. Kuldmedal jäi tal seekord saamata, kuid kaugele see ei jäänud, sest 3x40 lasku standardi finaalis oli ta veel 3 lasku enne lõppu võistluse liider. Siis lasi aga tema ainukeseks konkurendiks jäänud Anžela Voronova kõik need lasud kümnesse ning edestas Tuulit 2,8 silmaga. 
Lamades harjutuses võitles Tuuli teises vahetuses tugevnevate tuulepuhangutega, kuid tuli sellega hästi toime ja tasuks kolmas koht esimese vahetuse paremaid olusid kasutanud Valeria Morozenko ja Anžela Voronova järel. 
Võistkondlikult võideti kaks medalit. Lamades harjutuses, kus naiskonda kuulusid peale Tuuli veel Ele Loot ja Marleen Riisaar,  jäädi alla vaid Narva tugevale võistkonnale ning saadi hõbemedalid. Standardis oli Marleeni asemel kolmas naiskonna liige Karita Ers ning nemad said hea esituse eest kaela pronksmedalid.
Võistkondliku kulla tõid aga ära püssi mehed Lennart Pruuli, Siim Christian Reppo-Sirel ja Marek Tamm lamades harjutuses, kus tasavägises konkurentsis edestati Narva I võistkonda 0,6 silmaga. Individuaalselt oli meie parim Lennart neljanda kohaga,  Siim oli kuues ja Marek 13. kohal.
3x40 lasku standardis võtsid samad mehed võistkonnavõistluses pronksmedali 2 silmalise eduga MäLK II võistkonna ees. Kuld läks Männiku meeste esimesele võistkonnale ja hõbe narvakatele.
Individuaalsed kullad võttis kindla edumaaga mõlemas harjutuses  taas kodumaale naasnud Meelis Kiisk Järvamaa Laskespordiklubist. 
Võistluse edukaim laskur oli ikka Peeter Olesk, kes võitis kõik kolm püstoli harjutust peale esimese päeva kaotust vabapüstolis Reijole. Seejuures püstitas ta olümpia kiirlaskmises uue Eesti rekordi 584 silma ning jäi 20 aastat vana Raal Kuruse nimel olevast täiskaliibrilise püstoli rekordist vaid 1 silma kaugusele. 
Vaata kõiki silmi võistluse koondprotokollist


Lisa kommentaar

Email again: