Kommenteeri

Elva medalitesadu jätkus kodutiirus

Nädal peale edukaid starte noorte meistrivõistlustel jätkasid Elva laskurid sama hooga juunioride ja täiskasvanute meistrivõistlustel oma kodutiirus.
Kolmanda võistluspäeva õhtuks pühapäeval oli võidetud 3 kuld-, 5 hõbe- ja 6 pronksmedalit, lisaks saadi arvukalt esikuuiku kohti.
Esialgu tundus, et õnn ei ole meie poolel, sest meeste lamades harjutuses Siim Christian Reppo- Sirel jäi Meelis Kiiskiga sama silma juures kolmandaks, noormeeste arvestuses kaotas Marten Padar kuldmedali Kirill Rumjantsevile viimase lasuga ja meekonnal jäi hõbemedalist puudu vaid 0,9 silma.

Ja kui seejärel selgus, et neidude 3x40 standardis jäi Marleen Riiisar esikohast ilma vaid 2 silmaga ja naiskond, kus lisaks Marleenile lasid väga head tulemused veel Tuuli Kübarsepp ja Marianne Tavits oli alles kolmas, tuli korraks väike kurvastus kallale.
Kuid suur rõõm sai sellest kohe võitu, sest Siimul läks ju eelmisel aastal veel hullemini, jäädes neljandaks 0,1 silmaga. Marten oli nädal varem noorte arvestuses alles 7. ja näitas nüüd endast kuni 6 aastat vanematele poistele koha kätte. Võistkonna kolmas liige Mihkel Villem Kõps on Martenist vaid aasta vanem ja vaid 2 aastat trennis käinud, kuid tõi viimases vahetuses ankrumehena võistkonna medalile.
Marleen tõestas, et Männikul 3x20 lasuga lastud 575 silma polnud juhus, tehes suures standardis veelgi suurepärasema esituse.  Selle tulemusena paranes isiklik rekord korraga 60 silma, kerkides 1152- ni. See jääb vaid 6 silmaga alla Eesti noorte rekordile.  Paraku oli ka rekordiomanik Narvast Anastassia Bobõleva heas vormis ja võttis kuldmedali 1154 silmaga. Kolmandaks jäi Männiku klubi esindaja Elise Saar, kes püstitas samuti 1152 silmaga isikliku rekordi, kuid kaotas Marleenile sisekümnete väiksema arvuga.
Naiskondlikus arvestuse oli tase nii kõrge, et kaks esimest võistkonda. MäLK ja Narva, ületasid Eesti rekordi, Elval kolmandana jäi sellest 8 silma puudu. Sellises konkurentsis on ka pronksmedal kulda väärt.

Kuldmedalid tuli aga lõpuks ka meie klubile, seda küll veidi nurgatagusest tiirust, kuhu ERR võttegrupp ei sattunud. Nimelt võitis Jooksva metssea mõlemas harjutuses esikoha meie esinumber Henri Pikk ja 20+20 lasku mix harjutuses vedas ta ka võistkonna kullale. Eesti rekordi ületanud tulemusega esikoha saanud võistkonda kuulusid ka isa-poega Hillar ja Lauri Loot.
Televisooni tähelepanu köitis aga eelkõige püstoli tiir, sest seal hiilgas Kaitsejõududest koondatud, kuid ikkagi Kaitsejõudude Spordiklubi esindav olümpiakandidaat Peeter Olesk, kes võitis kuldmedali kõigis neljas kavas olnud harjutuses. Kahvatumad medalid jagasid põhiliselt Nemo Tabur ja Fred Raukas. Meie Reijo Virolaineni saagiks jäi seekord pronksmedal standardpüstolis ning kolm neljandat kohta ülejäänud harjutustes.  Standardpüstolis tuli lisaks ka võistkondlik hõbemedal, mida aitasid sepitseda veel Aivar Vanakamar ja Lennart Saarepuu.
Naiste püstolilaskurite mõlemas harjutuses sai Anni Irs kuuenda koha.
Püssi tiiru tagasi tulles näeme, kuidas lamades harjutuses Elva tüdrukud Narva ülemvõimu lammutavad. Esikoht läks küll veel Katrin Smirnovale, kuid oma esimese individuaalse juunioride hõbemedali jättis koju Marianne Tavits ning pronksi sai kaela Marleen Riisaaar. Meriette Pennar kiilus ennast kahe Narva soosiku Olewiczi ja Bobõleva vahele, saades 5. koha, Kaja Asi oli uue isikliku rekordiga 8. Kristina Mölder 9. ja Nathalie Lessing 12.
Naiste arvestuses ei olnud õnne Tuuli Kübarsepal, kellele loos andis konkurentidest tuulisema koha, kuid meisterlik tegutsemine tagas koos juunioridest medalivõitjatega ka talle võistkondliku hõbemedali. Suurepärase tagasituleku peale  emaks saamist tegi Karita Ers, saades naiste arvestuses 5. koha.
Viienda kohaga lõpetas ka meeste standardi finaali meie parimana Marek Tamm. Eesti meistriks tuli taas Meelis Kiisk Järvamaalt.
Kokkuvõtteks võib öelda, et Elva laskurite edu taga on kõigi klubi liikmete tõsine suhtumine ja üksteist toetav kambavaim ning laskurite pereliikmete, treenerite ja toetajate tänuväärne töö.
Selle sümbioosi numbriteks vormunud tabel on võistuste protokollis.