Kommenteeri

Edukas nädalavahetus Haapsalus

Haapsalus õnnestus ära pidada kevadel ära jäänud õhkrelva võistlused. Reedel ja laupäeval selgitasid Eesti meistreid kuni 16 ja kuni 18 aastased noored ning pühapäeval selgusid MSL Jõud meistrid kolmes vanusegrupis.

Elva laskurid võistlesid esmalt edukalt noorte meistrivõistlustel, kus tüdrukute õhupüssi harjutuses tuli Marleen Riisaar uue isikliku rekordiga 408,4 silma hõbemedalile. Kulla võitis 4,9 silma parema tulemusega Anastassia Olewicz Narvast, kuid kolmandaks jäänud Susanna Sulet Kaiu klubist edestas Marleen 5,2 silmaga. Ka meie teised tüdrukud lasid väga hästi. Isiklikke rekordeid tublisti parandanud Nathalie Lessing sai 7. ja Mariette Pennar 10. koha. Kristina Mölderil ebaõnnestus viimane seeria ja seetõttu langes ta esikuuikust 13.kohale. Kaja Asi, Elgitha Vaarik ja Kaile Ülper parandasid samuti oma seniseid tippmarke märgatavalt ning vähendasid oma tasemevahet eespool olijatega.
Võistkondlikus arvestuses jagasime maid Narva võistkondadega. Seekord veel oli piirilinna esimene võistkond meie esindusest parem, kuid Marleen, Nathalie ja Kristina olid ka hõbemedaliga väga rahul. Kaja, Elgitha ja Mariette jäid samuti Narva teisele võistkonnale alla ning leppisid neljanda kohaga.
Poiste õhupüssi võistkonnal õnnestus aga narvalastest jagu saada ning näpsata pronksmedalid endale. Ettepoole jäid Ülenurme ja MäLK klubi laskurid. Meie edukaim oli seitsmenda kohaga Marten Padar, Kristofer-Jaago Kivari jäi 10. ja Mihkel Villem Kõps 13. kohale. Esikolmiku moodustasid Joosep Robin Albert Männikult, Karel Udras Ülenurmelt ja Toomas Kirss samuti Männiku klubist.
Tulemused on protokollis.
Pühapäeval tulid samad noored uuesti tulejoonele, et selgitada Jõudi meistreid. Tüdrukute püssiharjutuse võitis jälle Anastassia Olewicz, kes seekord esindas Ida-Virumaad. Marleen ja Susanna vahetasid pjedestaalil kohad ning meie neiu sai seekord pronksmedali. Kuid tema järel neljas oli uuesti oma tulemust parandanud Nathalie Lessing 393,6 silmaga. Teised meie tüdrukud vahetasid omavahel kohti. Kristina tegi eelmise päevaga võrreldes parema laskmise ning oli kuues. Mariette sai 8, Kaile 9, Kaja 10. ja Elgitha 11. koha.
Naiste arvestuses tulid Tartumaa au kaitsma Ele Loot, kes tuli Eesti meistri Katrin Smirnova 410,4 silma järel teiseks 404,7 silmaga, Marianne Tavits, kes sai 400,3 silmaga pronksmedali  ning Tuuli Kübarsepp, tulles 397,4 silmaga viiendaks.
Samuti viienda koha ja 387,9 silmaga meeste arvestuses lahkus endisest kodulinnast Tuuli elukaaslane Marek Tamm . Siim Christian Reppo-Sirel oli 7. kohal 385,6 silmaga. Võitis Meelis Kiisk Järvamaalt 403,4 silmaga. Poiste esikoht läks taas Joosep Robin Albertile 406,4 silmaga, meie parimana sai Mihkel Villem 7. koha. 
Tartumaale tõid pronksmedali veel Ülenurme laskurid Marko Aigro meesveteranide õhupüssi harjutuse ning Elerin Ross tüdrukute õhupüstoli harjutuses. Kokkuvõttes sai meie maakonna võistkond kindla teise koha 1079 punktiga. Massilisust soodustava punktiarvestuse juures polnud võimalik edestada kohalikku Läänemaa võistkonda. Kolmandaks tuli Viljandimaa, keda aitasid nii kõrgele Kairi Heinsoo noored püstolilaskurid.   
Ka selle võistluse kohta koostati protokoll.

Lisa kommentaar

Email again: