Kommenteeri

Nädal täis laskmist

Tänavu eriolukorra tõttu juulisse lükkunud Elva lahtisteks meistrivõistlusteks valmistusid Tartumaa laskurid erilise hoolega.
Nimelt peeti võistluspaigas terve nädala jooksul Elva ja Ülenurme laskurite ühine treeninglaager. Osavõtt oli aktiivne ja kokku osales nii tulejoonel, kui teistes Tartumaa Tervisespordikeskuse spordirajatistes toimunud treeningutel kokku üle 20 laskuri.
Hommikune 3 tunnine treening peeti 50 m tiirus elektroonilistele märkidele. Tehti erinevaid juurdeviivaid harjutusi ja korraldati võistlusi mitmetes uudsetes formaatides.
Peale lõunasööki ja vaba aega sisustati teine treening tavapärasest erinevalt. Mängiti võrkpalli ja disc-golfi, lasti vibu ja püstolit, tehti spordisaalis jõu-, painutus-, venitus- ja tasakaalu harjutusi ning autogeenset treeningut. Parimad sooritused pärjati ka kuldsete medalitega.
Laagrile järgnenud Elva lahtistel meistrivõistlustel aga said võitjad kaela unikaalsed puidust ja vaigust käsitöömedalid, mille idee ja teostus pärineb meie klubi kultuuriosakonnalt koosseisus Anni Irs ja Lagle Nõu.
Mõlemad olid tublid ka laskespordi vallas. Anni võitis kaks naiste püstoli harjutust, kusjuures nii spordipüstoli tulemus 557, kui standardpüstoli 538 silma on tema uued isiklikud rekordid. Viimases harjutuses sai ka Lagle kolmanda koha eest omatehtud medali kaela. Lisaks võitsid mõlemad osavnäpud standardpüstoli mix harjutuses poolitatud medalid. Anni pidi esikoha puhul medali pooleks saagima Reijo Virolaineniga ja Lagle kolmanda koha poodiumil Urmas Voevodiniga. Nende kõrvale mahtusid teisena Maire Pärn Tartu Tamme koolist ja Kirill Lepman Valgast.

Individuaalselt standardpüstolit lastes Reijo 550 silmaga esikohta võita ei suutnud, sest oma parimate päevade tasemel oli hoopis Aivar Vanakamar, kes sai võidu 558 silmaga.
Spordipüstolit need mehed kaasa ei teinud ja siin võttis tasavägises võistluses esikoha Valga noormees Kirill Lepmann 553 silmaga. Vaid ühe silmaga kaotasid meie vanameister Heldur Kurig ning üle mitme aasta taas püstoli kätte võtnud ja Elva klubiga liitunud Urmas Voevodin.
50 m tiirus olid Elva laskuritest edukamad püssilaskurid neiud ja naised. Lamades harjutuses sepitsesid neidude kolmikvõidu Marleen Riisaar 608,8, Nathalie Lessing 604,4 ja Mariette Pennar 603,7 silmaga, Standardis oli Marleeni 559 silma järel ühe vähemsilmaga teine küll Kaiu neiu Susanna Sule, kuid kolmas oli taas meie Kaja Asi.
Naiste arvestuses tegi Tuuli Kübarsepp lamades harjutuses suurmeistri normi lähedase tulemusega 618,7 tuule all kõigile konkurentidele. Teiseks jäi Marianne Tavits 607,4 ja kolmikvõidu Elvale kindlustas Ele Loot 605,9 silmaga. Standardis sai aga Marianne magusa revanši, edestades 560 silma juures Tuulit 2 silmaga. Kolmanda koha viis 555 silmaga Kaiu Marjana-Kristiina Meronen.
Meie meeste medalisaak oli selle kõrval kasinam. Lamades harjutuse võitis küll 606,8 silmaga Siim Christian Reppo-Sirel, kuid teised medalid näpsasid 606,2 silmaga Andres Hunt Põlvast ja 605,8 silmaga Kaur Laurimaa Männikult. Standardis jagelesid Andres ja Kaur esikoha pärast viimase laskuni ning tulemusega 562 versus 561 oli parem Põlva mees. Kolmandana tegi 553 silmaga poodiumile asja Lauri Lopp Ülenurmelt.
Ülemvõimu näitasid aga Ülenurme poisid, kes said 3x20 standardis nelikvõidu, järjestudes Kahru Männik, Manfred Kukk, Karle Udras ja Karl-Eirik Kohava ning lamades harjutuses kaksikvõidu. Siin võttis Elva poiste ainukese medali Kristofer-Jaago Kivari, kes oli Karel Udrase ja Manfred Kuke järel kolmas.
Lamades Mix harjutuses, kus lubasime võistlema ka ühest soost paare, andsid siiski tooni Elva võistkonnad. Finaali nelja parema hulka pääsesid kolm meie tiimi ja üks Elva-Põlva segavõistkond. Tasavägises ja kõrgetasemelises finaalis vahetus liider iga seeria järel ning lõpuks võtsidki esikoha segavõistkonna moodustanud Nathalie Lessing ja Andres Hunt. Teiseks jäid Marleen Riisaar - Marianne Tavits ning kolmandaks Tuuli Kübarsepp - Marek Tamm.
Kõik tulemused on leitavad protokollist.

Pikka puhkust pärast pingelist nädalat laskuritele aga ei anta, sest juba teisipäeval hakkas pihta ettevalmistus samuti ebatavalisel ajal kahe nädala pärast peetavateks Heli Rassi mälestusvõistlusteks.