Kommenteeri

"Jõud" meistrivõistlused

Maaspordiliit Jõud hoiab elus maakondade vahelist võistlusformaati oma erinevate spordialade meistrivõistlustel. Laskmises on see võistlus nii populaarne, et on üks suurema osavõtjate arvuga Eesti Karikasarja etappe.

Traditsiooniliselt maikuu keskel Elvas peetav võistlus kujunes sel aastal Ida- Virumaa võistkonna triumfiks. Võistlustel jagatud 60 medalist võitsid Narva laskurid 21. Teiseks jäi Harjumaa ja kolmandaks Tartumaa, kes edestas napilt Põlvamaad.

Tartumaale tõi ainsa kuldmedali Henri Pikk, kes võitis „Jooksva Metssea“ vahelduva kiirusega harjutuse konkurentide ees pika edumaaga. Võidutulemus oli 371, kogenud narvalasel Juri Sizonenkol 364 silma. Esikohast ei jäänud palju puudu Elva klubi laskuril Aivar Vanakamaral vabapüstoli harjutuses, kus tema 537 silmast suutis vaid põlvalane Andu Heinsoo tabada 2 silma rohkem. Aivar püstitas isikliku rekordi ka spordipüstoli harjutuses, kuid meistrinormi ületav 575 silma ei võimaldanud seekord viiendast kohast rohkemat. Üks silm enam andis ringmärgi järel võistlust juhtinud Reijo Virolainenile neljanda koha. Kokkuvõttes võitis suurepärase 587 silmaga Peeter Olesk Põlvamaa võistkonnast. Temal läks veel kaks esikohta, sest tõsist vastast polnud talle ka olümpiakiirlaskmises, kus ta püstitas Eesti rekordi 582 silmaga ja standardpüstolis 573 silmaga. Viimases harjutuses sai teise koha Reijo 568 silmaga.

Püssilaskuritelt saime kaks medalit. Kui Tuuli Kübarsepa lamades harjutuse tulemuse 616,9 silma ja teine koht Anžela Voronova 617,4 silma järel oli ootuspärane, siis teine medal tuli sealt, kust seda enam oodata ei osanud. Naisjuunioride lamades harjutuse viimases vahetuses püstitas 14 aastane Elva koolitüdruk Marleen Riisaar uueks isiklikuks rekordiks 608,8 silma ja sai sellega kolmanda koha. Eespool olid Marjana- Kristiina Meronen Raplamaalt ja Katrin Sirnova Ida-Virumaalt.
Kõiki tulemusi saab vaadata tulemuste protokollist


Lisa kommentaar

Email again: