Kommenteeri

Viimased meistrid selgusid Elvas

Esmakordselt peeti õhkrelvadest laskmise liikuva märgi harjutuste Eest võistkondlikud meistrivõistlused ja Eesti Karikavõistlus Elvas Tartumaa Tervisespordikeskuses

Liikuva märgi laskurid tahavad oma võistluste korraldamise geograafiat laiendada ja nii peeti aasta viimane tiitlivõistlus traditsioonilise Narva  asemel Elvas. Veebruaris peetakse aga individuaalsed meistrivõistlused päris uues kohas Haapsalus.

Esimesena lasti klassikalist liikuva märgi harjutust, kus esimeses pooles lastakse aeglast jooksu 30 lasku ja seejärel kiiret jooksu, kus märk on nätav vaid 2,5 sekundit, samuti 30 lasku. Karikavõistluse arvestuses pääsesid finaali Männiku klubi laskurid Jaanus Mugu, Väini Eller, Toomas Hallik ja Tarmo Suss. Selline põhiharjutses kujunenud järjestus jäi püsima ka peale finaale. Elva klubi parimana sai Indrek Kaarna 10. koha, kuid võistkondliklt tuldi koos Hillar Looti ja Tõives Raudsaarega kahe Männiku klubi võistkonna järel kolmandaks.

Samal õhtul lasti ka võistluste teine harjutus, kus 40 lasku tehes laskur ei tea, kas märk hakkab liikuma aeglase, või kiire jooksuga. Üllatustega suutis parimana kohaneda Toomas Hallik, kes tulemusega 362 silma võttis kindla karikavõidu, edestades Koeru klubi laskurit Indrek Tombakut 14 silmaga, kellest narvalane Juri Sizonenko jäi omakorda maha 6 silma. Elvalastest oli taas kindlaima käega Indrek Kaarna 9. kohaga, kuid võistlondlikult võideti juba teine pronksmedal.

Sellega võib 2015.aasta laskespordi hooajale joone alla tõmmata. Elva Laskespordiklubile oli see enneolematult medalite rohke. Erinevate vanusegruppide Eesti meistrivõistlustelt toodi koju 26 medalit ja Karikasarjast 8 karikat. Reijo Virolainen täitis suurmeistri normi ja Tuuli Kübarsepp osales Euroopa meistrivõistlustel. Sellelt tasemelt on reaalne seada kõrgeid eesmärke ka järgmiseks aastaks, mil toimuvad Euroopa meistrivõistlused õhkrelvadest laskmises Ungaris ja Euroopa juunioride meistrivõistlused Tallinnas. Kuni viimane kvoot pole välja mängitud, ei tohi maha matta lootust ka olümpimängudel võistlemiseks.

Kindlat kätt, selget silmavaadet ja rahulikku suhtumist kõigil tulejoontel, kus 2016.aastal meie laskurid relva palgesse panevad!

Lisa kommentaar

Email again: