Kommenteeri

Harjumaa meistrid

Käesoleva aasta Eesti Karikasarja eelviimane etapp peeti taas Männiku lasketiirus ja kandis Harjumaa lahtiste meistrivõistluste nime. 

Võistluse parimate tulemuste eest hoolitsesid meeste püstoliharjutustes Karikasarja üldvõitude nimel konkureerivad Reijo Virolainen ja Peeter Olesk. Kui Vabapüstoli harjutuses võttis plaanilise esikoha 523 silmaga Reijo (sarja üldliider Aivar Vanakamar oli 517 silmaga kolmas) ja olümpiakiirlaskmises 573 silmaga Peeter, siis põnevust pakkusid kaks ülejäänud harjutust. Täiskaliibrilise püstoli harjutuses ebaõnnestus Reijol üks ringmärgi seeria, mistõttu lõpptulemus tuli 576 silma ning esikoha võttis Rio olümpiaks valmistuv Olesk suurmeistri normi ületava 582 silmaga. Seevastu kiirlaskmises ringmärki oli Reijo lausa 39 aastat Neeme Pajusaare nimel oleva Eesti rekordi 579 silma graafikus, kuid väike vääratus eelviimases seerias ei lubanud enamat 575 silmast. See suurmeistri normi ületav isikliku rekordi kordamine andis kindla esikoha, sest Peeter Olesk lasi 568 ja Nemo Tabur 566 silma. Karikasarja üldseis mõlemas harjutuse on nii tasavägine, et kõik otsustatakse viimasel etapil Männiku lahtistel meistrivõistlustel septembri alguses. Vahepeal võtame pöidlad pihku 12. ja 13. augustil, kui Peeter asub tulejoonele Rio olümpial.

Naiste lamades harjutuses kindlustas oma suveräänset liidripositsiooni Tuuli Kübarsepp, kes pole sellel aastal Karikasarja etappidel teisest kohast allapoole kukkunud. Nüüdki tuli 614,5 silmaga hõbemedal, kuna vaid Anžela Voronova tulemus oli 1,5 silma parem. Siim Cristian Reppo-Sirel seekord lamades harjutuses punkte juurde ei saanud, kuid säilitas üldarvestuses siiski kolmanda positsiooni. Seevastu 3x40 lasku standardis lasi ta selle hooaja teise tulemuse 1096 silma, millega sai kuuenda koha punktid. Ele Loot seekord kuumaski naiste püssi harjutuses oma paremate tulemusteni ei küündinud ja noppis mõlemal korral tabelisse ühe punkti lisaks.

 Lisa kommentaar

Email again: