Kommenteeri

Elva meistrid on selgunud

Maikuu esimesel nädalal said laskurid ühepäevase vahega testida oma vormi väiksemate harjutustega võistlustel, et olla valmis nädala pärast algavateks Eesti noorte meistrivõistlusteks ja seejärel Eesti Karikasarja II etapiks „Jõud“ meistrivõistlusteks.

Neljapäevasel Tartumaa Suvemängude laskmisel oli kavas 30 lasku lamades. Lisaks individuaalsele peeti ka valdade vahelist arvestust. Esmakordselt võistluse pika ajaloo jooksul tuli võitjaks Kambja vald, kuigi tegelikult olid selle nime taga Ülenurme laskurid. Võitjavõistkonna moodustasid Adele Karolina kõre, Lauri Lopp ja Marko Aigro, kes said tulemuseks 903,1 silma. Elva II võistkond koosseisus Marleen Riisaar, Marianne Tavits ja Siim Christian Reppo-Sirel said kokku 899 silma edestades kolmandaks jäänud kaaslasi Elva III võistkonnast Tuuli Kübarseppa, Lennart Pruulit ja Martin Sirk’i  kõige napimalt 0,1 silmaga.

Individuaalselt oli naistest parim Tuuli Kübarsepp 299,8 silmaga, kuid edu teise koha saanud Marleen Riisaare ees oli jällegi vaid 0,1 silma. Meestest sai päeva parima tulemuse Siim Christian Reppo-Sirel 305,2 silma

Kõik tulemused leiab siit.

 Laupäeval peetud Elva lahtistel meistrivõistlustel oli püssilaskurite põhiharjutuseks taas 30 lasku lamades. Kuid lisaks sellele otsustasime esmakordselt Eestis läbi viia paarislaskmise võistluse. Rahvusvaheliste reeglite järgi peetakse seda vaid õhkrelvadest ja paari moodustavad sama riigi või klubi nais- ja meeslaskur. Meie järgisime vaid finaali läbiviimise reegleid ja lubasime paarid moodustada vabal valikul. Finaali lubasime ka loobunud paaride asemel järgmised põhivõistluse tulemuste põhjal, et saaks ikkagi kõik kohad kaetud.

Viie parema paari 24 lasulisest finaalist väljusid võitjatena Elva Laskespordiklubi mehed Lennart Pruuli ja Siim Christian Reppo-Sirel, juhtides võistlust algusest peale ja edestades lõpuks Ülenurme GSK paari Lauri Lopp ja Marko Aigro 7,8 silmaga. Pronksmedali said tasavägises võistluses Elva neiud Marleen Riisaar ja Marianne Tavits, kes olid ka selle võistlusformaadi programmi lülitamise idee autorid.

Individuaalsed kuldmedalid läksid meestest Lennart Pruulile 308,3 silmaga, naistest Tuuli Kübarsepale 303,9 silmaga, neidudest Marleen Riisaarele 303,3 ja poistest Lauri Lopp’ile.  Kuni 14 aastaste toelt laskmise harjutuse 20 lasku lamades võitis poistest Kaspar Vent 191 ja tüdrukutest Emily Malkus 198 silmaga

Püstolilaskurite parima tagajärje saavutas noormeeste arvestuses võistelnud valgalane Kirill Lepman harjutuses 30 lasku ringmärki 289 silma. Head olid ka Elva klubi laskurid, naiste esikoha võitnud  Anni Irsi tulemusega 278 ja meeste parimana Heldur Kurig 280 silmaga.

Meistritele järgnenud laskurite tulemused on protokollis.

 


Lisa kommentaar

Email again: