Kommenteeri

August Liiviku memoriaal

Järvamaa Laskespordiklubi on võtnud südameasjaks jäädvustada oma maakonna parima laskuri mälestust. August Liivik on enne sõda võitnud 11 maailmameistri tiitlit, jäädes selles osas alla vaid Elmar Kivistikule ja Gustav Lokotarile. Ta oli osaline ka mõlema Argentiina Karika võidus. Mälestusvõistlust peetakse alates 1990. aastast erinevates Eesti lasketiirudes.

Käesoleval aastal tulid laskurid kokku Männiku tiiru ja püssiharjutused lasti elektroonilistesse märkidesse. Lamades harjutuses loeti seepärast tulemused kümnendikega. Naiste arvestuses jätkas stabiilselt hästi Tuuli Kübarsepp, kes lasi oma selle hooaja paremuselt teise tulemuse 619,1 silma, mis ei andnud küll esikohta, sest Anžela Voronova tulemus oli 621,4 silma. Oluline oli aga edestada koondarvestuses lähimat konkurenti Karina Kotkast ja seda Tuuli ka kõige napimalt 0,1 silmaga suutis. Teise kohaga kindlustas ta endale kaks võistlust enne sarja lõppu üldvõitja karika.

Vabapüstolis ei vedanud jälle Aivar Vanakamaral, kes teist võistlust järjest jäi konkurendile ühe silmaga alla ning seekord kaotas sellega tõttu lausa medali. Neljanda koha punktid lubavad tal küll jätkata 48 punktiga liidrina, kuid Reijo Virolainen tõusis järjekordse esikoha punktide abil ohtlikult lähedale, temal 44 punkti. Lootusi karikavõidule hellitab ka teise koha võitnud ja kolmandana 37 punkti kogunud Andrei Brenkin Narvast.

Meeste lamades harjutuses on aga kaksikvõim narvalaste käes ja meie mees on kolmandana järgnemas.  Andrei Mihhailov sai järjekordse esikoha 618,4 silmaga ja jätkab kindla liidrina. Vladislav Lušin edestas neljanda koha ja 608,9 silmaga meie Siim Christian Reppo-Sirelit, kes oli 606,0 silmaga kuues. Nii suurenes Lušini edu edu 5 punktiliseks. Viimastel etappidel vajab Siim esikolmikusse jäämiseks siiski punktilisa, sest konkurendid pole kaugel.

Lisa kommentaar

Email again: