Iga aasta alguses võetakse kokku eelneva aasta tulemused ja selgitatakse välja parimad sportlased. Seda teevad ka Elva vald ja Tartumaa Spordiliit. Mõlemal parimate sportlaste valimistel said Elva laskurid mitmeid nominatsioone.
Mõlemal valimisel on komisjon tegemas oma otsuseid ja selgitamas välja parimatest parimaid. Elva valla spordivaldkonna parimate rahvahääletus aga on toimunud ning tulemused kättesaadavad kategooriate kaupa siin

Kas ja kui siis kes Elva laskuritest valla parimaks osutub, selgub 11. veebruaril! Kuna Elva laskurite eelmine aasta oli tõepoolest erakordne ja murranguline, siis teeme ülevaate, kes olid meie klubi parimad sportlased 2020. aastal.

Elva valla parimate sportlaste valimisel said nominatsiooni:

Aasta treener - meie treenerid Marianne ja Karl
Marianne asus peale gümnaasiumi lõpetamist tööle Elva Laskespordiklubis abitreenerina. Ta on läbinud 3.kategooria treeneri kursused ja omandanud ka vastava kvalifikatsiooni. Samuti on ta läbinud laskespordi instruktori koolituse ja eksami Eesti Laskurliidus. Marianne on ka Kaitseliidu Elva malevkonna liige ning 2020. aastal valiti ta ka klubi juhatuse liikmeks. Marianne algatusel on klubi võtnud kasutusele ka Sportlyzer'i programmi. Vanemtreeneri Karli haigestumise järel võttis Marianne üle kogu noorte treeningtöö korraldamise, osales edukalt koos kõigi sportlastega suurematel võistlustel ja ei jätnud unarusse ka enda treeninguid. Marianne on läbinud ka juba 4. kategooria treeneri üldainete kursuse ja mitmeid teisi erialaseid koolitusi ning jätkab enda harimist ja arendamist treeneriks olemisel.

Karl on 6. kategooria vanemtreener, kellele omistati ka 2020. aastal Elva valla teenetemärk Elva Täht pikaaegse panuse eest laskespordi arendamisel nii Elvas kui riigis laiemalt. Tänu tema aastatepikkusele tööle asub Elvas Eesti parim välilasketiir. Ta on algatanud ka mitmeid nüüdseks traditsiooniliseks muutunud võistlusi, näiteks Elva Laskespordinädal ja Läänemere-äärsete riikide meistrivõistlused ehk Baltic Cup.

Elva noored laskurid võitsid erinevate vanuseklasside meistrivõistlustelt eelmisel aastal kokku 20 medalit (näiteks eelmisel aastal saadi 7 medalit) ja laskurliidu klubide vahelises noortespordi punktiarvestuses tõusis Elva klubi eelmise aasta 7. kohalt kõrgele 4. kohale, kogudes 224 punkti mulluse 111 asemel.

Aasta võistkond - meie noorte naiskond ja püssi naiskond
Meie noorte naiskond (koosseisus Mariette, Marleen ja Nathalie) ja püssi naiskond (koosseisus Marleen, Marianne, Ele ja Tuuli) näitasid 2020. aastal suurepärast laskmist. Nii saavutas püssi naiskond Eesti meistrivõistlustel lamades harjutuses ja õhupüssi harjutuses võistkondlikud 2. kohad ning 3x40 lasku standardharjutues võistkondliku 3.koha.

Meie noorte naiskond saavutas Eesti noorte meistrivõistlustel võistkondlikult 3x20 lasku standardharjutuses ja õhupüssi harjutuses samuti 2. koha, kuid lamades harjutuses on meie noored naised valitsevad Eesti meistrid.

Aasta sporditegu -
Klubi murranguline ja edukas spordiaasta

Elva Laskespordiklubi kogus 2020. aastal kokku 50 tiitlivõistluste medalit Eesti meistrivõistlustelt ja Euroopa karikavõistlustelt. Loe meie murrangulisest aastast lähemalt siit.

Aasta noormees vanuseklassis 13-14 aastat -
Marten Padar

Marteni parimateks saavutusteks 2020. aastal olid Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel lamades harjutuses meesjuunioride arvestuses saavutatud 2.koht ning Eesti noorte meistrivõistlustel lamades harjutuses võistkondlik 2. koht ja õhupüssi harjutuses võistkondlik 3.koht.

Aasta noormees vanuseklassis 15-16 aastat -
Mihkel-Villem Kõps

Mihkel-Villemi parimateks saavutusteks olid Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel lamades harjutuses saavutatud võistkondlik 3. koht, noorte meistrivõistlustel lamades harjutuses individuaalselt võidetud 3. koht ja sama harjutuse võistkondlik 2.koht ning õhupüssi harjutuses võistkondlik 3.koht.

Eesti noorte B-klassi meistrivõistlustel saavutas Mihkel-Villem lamades harjutuses esikoha ning 3x10 lasku standardharjutuses 3.koha.

Mihkel-Villem hoiab 2020. aasta meesjuunioride edetabelis lamades harjutuses 6. kohta.

Aasta neiu vanuseklassis 15-16 aastat -
Kristina Mölder

Kristina saavutas Eesti noorte meistrivõistlustel lamades harjutuses individuaalselt 3. koha ja 3x20 lasku standardharjutuses ja õhupüssi harjutuses võistkondlikult 2.koha. Eesti noorte B-klassi meistrivõistlustelt tõi Kristina koju õhupüssi harjutuse pronksmedali.

Ta on ka aktiivne Kaitseliidu liige ning osales eelmisel aastal ka Kaitseliidu meistrivõistlustel, kus lamades harjutuses saavutas 2. koha, õhupüssi harjutuses 4. koha ja võistkondlikult 2.koha.

Aasta neiu vanuseklassis 17-18 aastat -
Marleen Riisaar

Marleen hoiab 2020. aasta naisjuunioride lamades harjutuse edetabelis 2. kohta ja 3x40 lasku standardharjutuse edetabelis 3.kohta.

Selleks on ka põhjust, sest Marleen on 2020. aastal tõusnud kiiresti Eesti naislaskurite tippu - võites kokku 7 individuaalset ja 6 võistkondlikku tiitlivõistluste medalit.

Loe rohkem Marleeni tulemuste ja saavutuste kohta siit.

Aasta naisjuunior - Marianne Tavits
2020.aastal saavutas Marianne Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel lamades harjutuses naisjuunioride arvestuses nii individuaalselt kui ka võistkondlikult 2.koha, õhupüssi harjutuses individuaalselt 5.koha ja võistkondlikult 2.koha ning 3x40 lasku standardharjutuses võistkondliku 3.koha.

Eesti Karikavõistlustel saavutas ta õhupüssi harjutuses 4. koha ja Eestimaa Spordiliit JÕUD meistrivõistlustel õhupüssis 3.koha.

Marianne hoiab Eesti naisjuunioride edetabelis lamades harjutuses Marleeni järel 3. kohta ja õhupüssi harjutuses 6. kohta.

Aasta naissportlane - Tuuli Kübarsepp
Tuuli on üks Eesti tippnaislaskuritest, hoides 2020. aasta naiste edetabelis 3x40 lasku standardharjutuses 1. kohta ja lamades harjutuses 2. kohta.

Tuuli võitis Eesti meistrivõistlustel lamades harjutuses ja 3x40 lasku standardharjutuses võistkondlikud medalit, vastavalt 2. ja 3. koha eest. Rahvusvahelisel Heli Rassi mälestusvõistlustel saavutas ta lamades harjutuses 1. koha suurmeistrinormi ületava tulemusega ning võitis ka võistluste parima naispüssilaskuri karika kahe harjutuse kokkuvõttes.

Lisaks võitis ta Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlustel lamades harjutuses 1. koha suurmeistrinormi ületava tulemusega ning 3x20 lasku standardharjutuses 3.koha. Loe rohkem Tuuli tulemuste ja saavutuste kohta siit.

Aasta meessportlane - Henri Pikk
Henri on Elva klubi liikuva märgi laskurite üks esinumbritest.

Eesti meistrivõistlustel saavutas ta individuaalselt jooksva metssea nii 20+20 lasku mix harjutuses kui ka 30+30 lasku harjutuses 1. koha.

20+20 lasku mix harjutuses tuli ta koos võistkonnaga samuti 1. kohale, lastes ka võistkondliku Eesti rekordi selles harjutuses. 30+30 lasku harjutuses tuldi võistkonnaga ka 3. kohale.

Aasta meesveteran - Heldur Kurig
Heldur võitis 2020. aastal Eesti seenioride meistrivõistlusel õhupüssi harjutuses 2. ja õhupüstoli harjutuses 3. koha. Spordipüstoli harjutustes nii 20+20+20 lasku kui ka 30+30 lasku saavutas ta 2. koha ja vabapüstoli harjutuses 3. koha.

Eesti meistrivõistlustel õhupüstoli harjutuses saavutas ta meeskonnaga 4. koha.