Kommenteeri

Aasta viimase tiitlivõistluse võidud

Raplas Sadolini spordihallis peetud Eesti Karikavõistlusel ja Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel pudenes elvalaste auhinnakotti nii medaleid kui karikaid.
Põneva võistluse korraldasid meeste õhupüstoli harjutuses vanad konkurendid Elva Laskespordiklubi ja Kaitsejõudude Spordiklubi võistkonnad. Kui suvistel meistrivõistlustel vabapüstoli harjutuses lasid mõlemad meeskonnad võrdse tulemuse ja kuldmedalid tulid Elvasse tänu suuremale sisekümnete arvule, siis seekord edestasid meie mehed sõjamehi täpselt ühe silmaga ning tulid taas Eesti meistriteks. Kulmedali hinnaks oli 1687 silma.
Esimeses vahetuses viis Peeter Olesk Kaitsejõud 28 silmaga juhtima, sest kordas 584 silmase tulemusega Reijo Virolaineni nimel olevat Eesti rekordit ja Aivar Vanakamar sai kirja 556 silma. Teise vahetuses lasi aga Reijo oma selle hooaja parima tulemuse 577 silma ning vähendas vahet tublisti. Kolmandas vahetuse meie ankrumehena tulejoonele asunud Heldur Kurig teadis, et võiduks on vaja lasta 554 silma. Sellega tuli ta ka täpselt toime ning meistrimedalid riputati meie meeste kaela. Pronsmedalid kuulusid MäLK I võistkonnale 1671 silmaga.
Karikavõistluse arvestuses sai Reijo teise koha karika, sest kolmanda mehe Andrei Brenkini tulemus oli 571 silma.
Esikoha karikad tulid aga Elvasse liikuva märgi tiirust, kus 30+30 lasku harjutuse võitis Henri Pikk 505 silmaga ning vahelduva kiirusega harjutuse Hillar Loot 342 silmaga. Võistkondlikult said Elva mehed vastavalt teise ja kolmanda koha medalid, võistkondadesse kuulusid veel Lauri Loot ja Tõives Raudsaar.
Ka meie naislaskurid ei jäänud medalita, sest õhupüssiharjutuses lasid Tuuli Kübarsepp, Marleen Riisaar ja Ele Loot ühtlaselt hästi 600 silma ümber, kuid Narva ja Männiku naiste tulemuste vastu sellest ei piisanud ning nii tuli leppida pronksmedalitega. Elval oli aga ainukesena väljas ka teine naiskond, kuhu kuulusid Marianne Tavits, Karita Ers ja Kristina Mölder ning kes tulid neljandaks. 
Neljanda kohaga piirdusid seekord ka eelmise aasta hõbeda mehed Lennart Pruuli, Marek Tamm ja Siim Christian Reppo-Sirel õhupüssi harjutuses, kus lisaks mullustele konkurentidele Narvale ja Männikule läksid meist mööda ka tublisti arenenud Ülenurme laskurid.
Mitteametlikult peeti esmakordselt Eestis ka uue olümpiaala segapaaride mix võistlus, kus püssilaskuritest said esikoha noored narvalased Anastassia Olewitz ja Roman Lomonossov ning püstolilaskuritest Viljandi võistlejad Janika Onton ning Sten-Erik Link.
Kõik tulemuse on täpselt kirja pandud võistluste protokolli.

Lisa kommentaar

Email again: