Kommenteeri

Õhkrelvahooaja tiitlivõistlused

Peale suurvõistlust Elva Open Air jätkus õhkrelvahooaeg tiheda tulistamisega teistes Eesti spordisaalides. Selgitati erinevate vanuseklasside vabariigi meistrid. Medaleid tuli ka Elva Laskespordiklubile mitmelt rindelt.

Õnnelikud medalivõitjad
Eesti juunioride meistrivõistlustel Raplas jäi medaliarve küll veel avamata, sest Marleen Riisaar ja Kaile Ülper ei saanud haiguse tõttu osaleda ning uute määrtuste järgi esmakordselt läbiviidud finaalides jäi meie laskurite parimateks kohtadeks Kristina Mölderi 5., Mihkel Villem Kõpsi 6. ja Nathalie Lessingu 8.koht.

Kuid juba nädal hiljem Paides peetud Kaitseliidu meistrivõistlustel tõid Elva laskurid Tartu Malevale neli esikohta. Meeste õhupüstoli harjutuse võitis Reijo Virolainen 576 silmaga, naiste õhupüstoli Liis Kruuse 353 silmaga, naiste õhupüssi harjutuse Tuuli Kübarsepp 393,5 silmaga ja sama harjutuse tüdrukute arvestuses Kristina Mölder 407.6 silmaga. Need punktid tagasid võistkondlikus arvestuses Tartu Malevale II koha Tallinna Maleva järel.

Eesti täiskasvanute meistrivõistlused Sakus algasid väikese pettumusega, sest meeste õhupüstoli harjutuses jäi Reijo esimesena medalist ilma. Uues finaali formaadis kogusid temasid rohkem punkte Peeter Olesk, Raul Erk ja Arvi Saar. Lennart Saarepuu oli 12. ja Heldur Kurig 16.kohal. Kuid sealt edasi läks lõbusamaks. Kõigepealt jõudis põhiharjutuse alles 7. kohaga lõpetanud Kristina Kiisk kuldmedalimatši Kairi Heinsoo vastu ning alistas oma vastase seal kindlalt punktidega 16:6. See oli Kristina esimene Eesti meistritiitel õhupüstoli harjutuses.

Meeste õhupüstoli esinelik, vasakult Reijo Virolainen, Peeter Olesk, Raul Erk ja Arvi Saar
 
Naiste õhupüstoli esinelik, vasakult Kristina Kiisk, Kairi Heinsoo, Sirli Likk ja Heili Lepp

Poolteist tundi hiljem tõi Meelis Kiisk teise kuldmedali perekonda ja Elvasse meeste õhupüssi harjutuses. Temal läks noore narvalase Artjom Plotnikovi alistamiseks veidi rohkem aega. Punktid kullamatšis jagunesid 17:13 Meelise kasuks. Pronksmedali viis Narva Roman Lomonossov. Siim Christian Reppo-Sirel sai 12.koha.

Õnnelikud Eesti meistrid Kristina ja Meelis Kiisk

Õhtu viimases finaalis jäi meie parimana Marleen Riisaar medaleid selgitama kolme tugeva Narva naise vastu. Peale 10 lasku oli Marleenil ja põhiharjutuse kindlalt võitnud eelmise aasta Eesti meistril ja rekordiomanikul Valeria Matšelil võrdselt 18,5 punkti. Lisalasu tegi aga Marleen 10,7 silma Matšeli 10,0 vastu ning nii saigi Marleen oma esimese täiskasvanute meistrivõistluste medali enda kaela. Kuldmedali matšis võitis Anastassia Olewicz Katrin Smirnovat 16:10. Tublid olid ka teised meie tüdrukud: Marianne Tavits sai 8., Kristina Mölder 9., Nathalie Lessing 11. ja Tuuli Kübarsepp 16.koha.

Marleen oma Eesti meistrivõistluste pronksmedaliga
 
Naiste õhupüssi esikolmik, vasakult Katrin Smirnova, Anastassia Olewicz ja Marleen Riisaar

Samal ajal Männikul lastud Liikuva märgi harjutustest tõi Elva medalikollektsiooni täiendust Hillar Loot, kes 20+20 lasku mix-harjutuses tuli hõbemedalile kahe Jaanuse vahel. Kulla võitis Kala ja pronksi Mugu.

Narvas sai teoks mullu edasi lükatud Eestimaa Talimängud, kus laskuritele oli kavas õhkrelvade võistlus. Siin tõi Tartumaale esikoha Marianne Tavits naiste õhupüssi harjutuses 407,8 silmaga. Marleen Riisaar sai kolmanda koha 406,8 silmaga. Meeste õhupüstoli harjutuses võitis hõbemedali Lennart Saarepuu 372 silmaga. Maakondade vahelises arvestuses tuli Tartumaa kolmandaks Harju- ja Ida-Virumaa järel. 

Järgmised selle aasta õhkrelvade tiitlid ja medalid jagati Haapsalus noortele ja seenioridele. Alustuseks kordas Anni Käärst naiste seenioride klassis oma eelmise aasta saavutust, võites Kairi Heinsoo järel hõbemedali. Meestest jäid Heldur Kurig ja Kalev Maido oma vanuseklassides õhupüstoli harjutustes neljandatele kohtadele. Mõlemas Liikuva märgi harjutuses kaitses aga Hillar Loot oma mulluseid esikohti ja sai jälle kaela kaks kuldmedalit.

Eesti noorte meistrivõistlustel osalenud Elva klubi koondis

Individuaalselt Eesti noorte meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Kristina Mölder
Noorte arvestuses tuli aga medalilisa tublisti. Tüdrukute õhupüssi harjutuses jäi Anastassia Olewicz küll veel alistamata, kuid meie Kristina Mölder jõudis talle isikliku rekordiga 411,5 silma vaid 3 silma kaugusele ja võitis hõbemedali, sest teine favoriit Susanna Sule suutis vaid 409,8 silma lasta. Kaile Ülper oli 403,0 silmaga 8. ja Nathalie Lessing 390,4 silmaga 11.kohal.

Võistkondlikus arvestuses tähendas see samuti hõbemedalite võitmist kahe Narva naiskonna vahel. Individuaalselt sai veel Lisell Väljak 374,8 silmaga 18. koha õhupüssi harjutuses ja uue isikliku rekordiga 340 silma õhupüstoli harjutuses 9.koha! Kaimar Kalnitski lasi õhupüstoli harjutuses 254 silma ja saavutas 36. koha.

Individuaalselt Eesti noorte meistrivõistlustel pronksmedali võitnud Mihkel Villem Kõps
Poiste püssi harjutuses jäi Mihkel Villem Kõpsil jagu saamata vaid kahest Narva noormehest, kes temast ikka vahel eespool on olnud. Kuid pronksmedal oli 394,9 silmaga kindel. Meistriks tuli uue Eesti noorte rekordiga 409,8 silmaga Arjom Plotnikov, Kirill Rumjantsev lasi 399,3 silma.

Võistkondlikud võitsid meie poisid tüdrukute eeskujul samuti Narva järel hõbemedalid, lisaks Mihklile panustasid Hiiumaa alistamisele Marten Padar ja oma esimesel püsti harjutuse võistlusel kohe medali kaela saanud Kaido Mihkel Marimaa.
Oma esimesel püsti harjutuse võistlusel osalenud Kaido Mihkel Marimaa (pildil kõige paremal)
  
Eesti noorte meistrivõistlustel õhupüstoli harjutuses uue isikliku rekordi lasknud Lisell Väljak (pildil paremal)


Nüüd, kui kodumaal on omavahelised jõuvahekorrad selgeks tehtud, lähevad meie parimad laskurid mõõtu võtma teiste riikide tippudega Norramaale. 18.märtsil Jamaris algaval Euroopa meistrivõistlusel esindavad Eestit Elva laskuritest Kristina ja Meelis Kiisk, Reijo Virolainen, Marianne Tavits ja ainukese juuniorina Marleen Riisaar. Viimane alustab oma võistlust 20.märtsil individuaalse harjutusega ning jätkab järgmisel päeval mix-harjutusega. Täiskasvanute võistluspäevad on 25., 26. ja 27.märts.

Lisa kommentaar

Email again: